jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۱۷۲۴۱ ۲۸ آبان ۱۳۹۲  |  ۲۱:۱۲

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به افزایش بیکاری در کشور گفت: سالانه یک میلیون نفر از جوانان کشور به سن کار می‌رسند و با 3.5 میلیون نفر بیکار فعلی و پنج میلیون نفر که به این جمعیت اضافه خواهد شد، باید برای 8.5 میلیون نفر شغل ایجاد کنیم.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی، علی طیب‌نیا در مراسم معارفه مدیر عامل جدید بانک صنعت و معدن افزود: مهم‌ترین هدفی که دولت پیگیری می‌کند، توسعه توان ثروت‌آفرینی کشور و اقدام جدی برای اصلاح فضای کسب و کار است.

وی با اشاره به تصویب مصوبه 35 ماده‌ای با همکاری وزارتخانه‌های اقتصاد و صنعت، معدن و تجارت در جهت اصلاح فضای کسب و کار تصریح کرد: فقدان فضای کسب و کار مناسب، یکی از موانع سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کار در ایران بوده است.وی گفت: هم‌اکنون به لحاظ اقتصادی در شرایطی قرار گرفتیم که جزو سخت‌ترین و حادترین شرایط اقتصادی در چند سال اخیر است.

وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: براساس سند چشم‌انداز با این هدف که در افق بیست ساله (1404) به جایگاه رتبه اول در منطقه برسیم، به طور میانگین رشد اقتصادی 8 درصدی را برای دوره بیست ساله پیش‌بینی کرده بودیم که متاسفانه رشد اقتصادی ما فاصله زیادی با این رقم در این مدت داشت و رقبای ما نیز شرایط بهتری داشتند.

طیب‌نیا گفت: سالانه در قالب بودجه دولت، مبالغی را صرف طرح‌های عمرانی کردیم که متاسفانه در توان درآمد دولت نبود و توجیه اقتصادی و فنی هم نداشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

عصر پنجشنبه است. بخار سوپ شلغم، فضای خانه را پر کرده است. جعبه ابزار وسط است. سه‌چهارتا کار کوچک خرده ریزه در خانه باید انجام بدهم. رگلاژ کردن در کابینت‌ها.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر