jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۶۱۵۷۷۹ ۲۵ آبان ۱۳۹۲  |  ۱۴:۰۹

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران با اعلام بهره‌برداری از دستگاه خودکار دریافت بطری‌های یکبار مصرف نوشیدنی‌ها در مجتمع صالح‌آباد ، گفت: در فاز نخست از این دستگاه ها در فروشگاه های بزرگ و زنجیره‌ای مانند شهروند، ایستگاه‌های مترو، پایانه‌های مسافربری، میادین میوه و تره بار استفاده می‌شود.

شهرداری، بطری های یکبار مصرف تان را تحویل می گیرد

محمد فیاض گفت: به طور میانگین در هر ماه، بیش از 1600 تن ضایعات پت در شهر تهران تولید می‌شود که ادغام آنها با پسماندهای تر موجب حجیم‌تر شدن زباله‌ها شده و در نتیجه هزینه‌های جمع‌آوری، حمل و پردازش را بطور چشمگیری افزایش خواهد داد.

وی  با اشاره به اینکه طرح جمع‌آوری بطری‌های یکبار مصرف با استفاده از دستگاه خودکار برای نخستین بار در شهر تهران و توسط بخش خصوصی اجرا خواهد شد ، اظهار داشت: این دستگاه با دقت و ایمنی بالا و بصورت کاملا" اتوماتیک، توانایی دریافت خودکار بطری های پلاستیکی از نوع پت و قوطی‌های فلزی را داراست و این قابلیت را دارد که بطری‌های خالی را تشخیص داده و به صورت تک تک دریافت نماید و پس از پرس حجم بطری‌های پلاستیکی موصوف را تا 30درصد و بطری‌های فلزی را تا 11درصد کاهش دهد.

فیاض  نصب دستگاه خودکار دریافت پسماندهای خشک را در راستای توسعه طرح تفکیک در مبدأ و هدف آن را ارائه خدمتی نو به شهروندان در عرصه خدمات متنوع مدیریت پسماند دانست و افزود: با توجه به گسترش روز افزون میزان و نوع پسماندها و زندگی اقشار مختلف مردم با الگوهای مصرف بسیار متنوع در شهر تهران لازم است خدمات نیز با شیوه های گوناکون و متناسب با این تحولات، برقرار و در دسترس شهروندان قرار گیرد.

وی یادآور شد که شیوه‌های کنونی دریافت پسماند خشک شامل جمع‌آوری از در منازل، خرید در غرفه‌های بازیافت، جمع‌آوری پسماند خشک حجیم در روزهای جمعه و ... است و امیدواریم با اضافه شدن این فعالیت، بتوانیم سهم قابل قبولی از پسماندهای خشک شهر تهران را پوشش دهیم.

فیاض در ادامه افزود: برای ترغیب شهروندان به خصوص گروه‌های سنی کودک و نوجوان به تفکیک بطری‌های پلاستیکی و فلزی از سایر زباله‌ها، این دستگاه در قبال دریافت بطری، رسیدی ارائه می‌دهد که به منزله شرکت در قرعه‌کشی ماهیانه سازمان مدیریت پسماند است و به برندگان آن جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند با بیان اینکه استفاده از این دستگاه برای شهرداری تهران بار مالی نخواهد داشت و در عین حال بکارگیری آن برای پیمانکاران و مجتمع های تجاری نیز صرفه اقتصادی در پی خواهد داشت، تصریح کرد: در فاز نخست از این دستگاه ها در فروشگاه های بزرگ و زنجیره‌ای مانند شهروند، ایستگاه‌های مترو، پایانه‌های مسافربری، میادین میوه و تره بار استفاده میشود و به تدریج از طریق پیمانکاران جمع‌آوری پسماند در سطح شهر تهران نیز استقرار می‌یابد. ( ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

میان هیکل بود. با صورتی جدی و چشم‌هایی عمیق. صبح‌ها اصرار داشت حتما با اکسیمتر، اکسیژن خون را چک کنم و بعد هم افشانه ضدعفونی کننده را می‌گرفت و چندتا پیس می‌زد و می‌گفت روز خوبی داشته باشید.

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

ماه‌هاست ستاد ملی مقابله با كرونا مشغول آزمون و خطاست. این ستاد از همان هفته‌های اول شیوع بیماری طوری تصمیم گرفت و رفتار كرد كه گویی سرگرم خرید وقت است تا ببیند چه پیش می‌آید و كارها چگونه پیش می‌رود.

پیامبر زلالی

پیامبر زلالی

کلاس‌های دکتر تهرانی نسب را می‌رفتم به شوق این که بعدش فاصله کلاس که طبقه چهارم بود تا طبقه هم‌کف را حرف بزنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر