jamejamonline
فرهنگی کتاب و ادبیات کد خبر: ۶۱۳۶۰۰   ۱۶ آبان ۱۳۹۲  |  ۱۰:۱۶

9 عنوان دیگر از مجموعه «اندیشمندان ایران و اسلام» توسط انتشارات همشهری منتشر شد.

انتشار 9 عنوان دیگر از مجموعه اندیشمندان ایران و اسلام

مجموعه  «اندیشمندان ایران و اسلام» شامل 50 جلد است که 38 جلد آن در گذشته چاپ شده بود و اکنون 9 عنوان دیگر به این مجموعه اضافه شده است و پنج عنوان دیگر نیز به آن اضافه خواهد شد.

زندگی، افکار و آثار بزرگانی چون علامه حلی، خواجه نصیر طوسی، کندی، غزالی توسی، بوزجانی، میرداماد، حر عاملی، محدث نوری و مولوی در این 9 جلد بررسی شده است.

این مجموعه که هم به صورت تک جلدی و هم به صورت دوره ای ارائه می شود، دو هدف را دنبال می کند: هدف اول آشنایی با بنیانگذاران ایرانی - اسلامی فرهنگ تمدن بشری و هدف دوم، سختن پایگاهی که با تکیه بر آن و با توجه به دانش روز بتوان به قله های جدید معارف بشری صعود کرد.

هر عنوان از این مجموعه فاخر توسط یکی از استادان برجسته دانشگاه به رشته تحریر درآمده که به بررسی و مرور زندگی و آثار یکی از بزرگان حوزه های علم، ادب، فلسفه، دین و عرفان می پردازد.

شعرای بزرگی چون: سعدی، حافظ، خاقانی، نظامی و فلاسفه ای مانند: سهروردی و ابن عربی، حکما و عرفایی همچون: غزنوی، شبستری، شیخ بهایی، و هنرمندانی چون میرعماد تعدادی از عناوین این مجموعه را تشکیل می دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برگزاری جشنواره جهانی فجر ، یک شوخی تلخ

برگزاری جشنواره جهانی فجر ، یک شوخی تلخ

تقریبا چهارده ماه از پیدایش ویروس جهانی کرونا در ایران می گذرد و زمانی که وضعیت شهرها به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی قرمز می شوند مسئولین این بی توجهی را از چشم مردم می بینند.

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر
سیمین، عاشق زندگی بود

گفت‌وگو با عاطفه رضوی، یکی از علاقه‌مندان سیمین دانشور در صدمین سالروز تولد این نویسنده

سیمین، عاشق زندگی بود

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر