اغلب مصرف کنندگان شیشه شاید در روزهای اول توهم‌زایی بسیاری کمی را تجربه کنند و احساس شادی و لذت داشته باشند ولی پس از گذشت مدت زمانی از مصرف، تمامی این مسائل از کنترل فرد مصرف کننده خارج می‌شود و فرد مصرف کننده دیگر نمی‌تواند بدون شیشه به زندگی عادی خود ادامه دهد. اکثر قتل‌های وحشتناکی که در چند سال اخیر شاهد آن هستیم در پی مصرف همین ماده بی رحم است. قتل شهرک صنعتی کرمان نیز از این قاعده مستثنی نشد.
کد خبر: ۶۱۰۲۸۹
معتاد شیشه ای ، خانواده ای را با تبر مثله کرد

 هر چه مصرف بیشتر می‌شود اثرات دیگری به سراغ فرد خواهد آمد، فرد فوق‌العاده بد‌بین می‌شود، سوء‌ظن جنون‌آمیز به سراغش می‌آید و از کاه کوه می‌سازد به راحتی از کوره به در می‌رود و در تمام مدت احساس می‌کند که از سوی منبعی ناشناس کنترل می‌شود و این امر تمامی رفتارهایش را تحت تاثیر قرار می‌دهد‌، کم کم به موجودی کاملا دو قطبی تبدیل می‌شود، لحظه‌ای بسیار مهربان‌، منطقی و آرام است و آنی دیگر خشونت به معنای واقعی در او موج می‌زند.

هفته پیش خبری از خبرگزاری‌ها مبنی بر دستگیری قاتلی در شهرک صنعتی کرمان درج شد که سه نفررا با ضربات تبر از پای در آورده بود و من نمی‌دانستم فرد لاغر اندام و کوتاه قدی که موهای پرپشت و بلندی دارد، همان قاتلی است که هفته پیش ماجرایش را از زبان پوررضا قلی، رئیس پلیس آگاهی کرمان شنیده بودم.

از بین سه نفر مقتول دختر 3 و نیم ساله‌ای است که مثل پدر و مادرش قربانی مصرف شیشه شد‌، فکر کردن به مرگش نه تنها برای من بلکه برای بسیاری از افراد ‌که از این ماجرا با خبر شدند، درد آور بود.

بسیاری از کودکان هم سن آن در آن ساعت از شب در آغوش گرم مادر خود نوازش می‌شوند و پس از بیدارشدنشان از خواب که توأم با ترس است، با دستان پر مهر والدین باز به خواب عمیقی می‌روند.

تنها به این موضوع فکر می‌کنم این کودک در آن شب بعد از شنیدن سرو صدا با ترس از خواب پرید و با دیدن جنازه پدر و مادرش رو به رو شد که این صحنه شاید دلی بزرگ و بی مهری را می‌طلبد که این کودک از داشتن آن حتما عاجز بود، کودک دوان دوان به طرف مادر خود می‌رود، زیرا او نمی‌داند تبر چیست و جنازه خونین مادری که این تبر شقیقه او را شکافته است، چه مفهومی دارد کودک سه ساله از قتل چه می‌فهمد‌؟

شکی نیست در آن لحظه که خودش هم یک قدم بیشتر تا مرگ نداشته‌، باز از مادر خود انتظار محبت دارد، اما روزگار بر خلاف میلش پیش می‌رود و به جای دستان پر مهر مادرش، تیزی تبر اندام لطیفش را لمس می‌کند.

طولی نکشید که بازپرس شعبه سوم از او خواست به کنارم بنشیند و ماجرای قتل خود را به طور کامل بیان کند، شروع صحبش را با کشیدن شیشه شروع کرد و گفت من یک فرد شیشه‌ای بوده‌ام که روزگار خود را به تباهی کشاندم‌.

" م – ز " هم مانند بسیاری از قاتلین دیگر قربانی مصرف این مواد شد و به قول خود زندگی‌اش به تباهی رفت. این قاتل 37 ساله پس از مصرف شیشه، سه نفر را با ضربه تبر به قتل رساند‌.

" م – ز " در این رابطه می‌گوید: یک روز قرار بود مواد مخدر صنعتی از نوع شیشه ‌را برای جواد دوست خود ببرم که نشد و او زمانی که خانه بودم به در‌ منزل ما آمده و از پشت آیفون حرف‌های رکیکی به خانمم‌ زده بود.

وی ادامه داد: ساعت 2 و 30 دقیقه همان شب بود که قبل از آن حدود یک ساعت و نیم شیشه کشیده بودم پس از مصرف شیشه تبری را پشت کمرم پنهان کردم، به در‌ منزلشان رفتم، زنگ زدم، جواد آمد در را باز کرد، وارد حیاط که شدم با همدیگر بحث‌مان شد، اما پس از چند دقیقه ‌جواد مرا آرام و به کشیدن شیشه دعوت کرد و به داخل اتاق رفتیم‌.

این قاتل 37 ساله گفت: پس از کشیدن شیشه جواد همان‌طور که پایپ به دستش بود، به آشپزخانه رفت و من پشت سر او رفتم و از پشت سر با تبر دو ضربه به سرش وارد کرد.

وی ادامه داد: جواد به روی یخچال افتاد و با این سر و صدا همسرش از خواب بیدار شد و با عجله به سمت ما آمد و با سر وصدا به من گفت: چکار می‌کنی‌؟

دیگر به او اجازه صحبت کردن ندادم و فورا ضربه‌ای دیگر به شقیقه‌ی وی زدم و او را کشتم.

" م – ز " بیان کرد: کشیدن شیشه آنقدر مرا از حالت عادی خارج کرده بود که بسیار دچار جنون شده بودم و حتی به فرزند 3 ساله آنها رحم نکرده و با زدن ضربه محکمی به فرق سرش آن را هم از پای در آوردم‌.

وی اظهار کرد: پس از اینکه هر سه آنها را به قتل رساندم، با برداشتن مقداری شیشه و پول فرار کردم و به منزل خودمان رفتم، آن شب صبح شد من تا ساعت 4 عصر ‌خواب بودم، وقتی ‌که بیدار شدم، همسرم گفت سه نفر به قتل رسیده‌اند و من خود بسیار شوکه شدم و تازه فهمیدم چه کاری را انجام داده‌ام‌.

وی گفت: من خود متاهل هستم و دو فرزند دارم و 5 سال است که شیشه مصرف می‌کردم و بسیار پشیمانم، مصرف شیشه من را به سیاهی و تباهی کشاند و دیگران باید درس عبرت بگیرند و بدانند که اگر به دنبال شیشه بروند، عاقبتشان همانند من خواهد شد‌.

بازپرس شعبه سوم دادسرای عمومی و انقلاب کرمان "حمید اسحاقی " در این زمینه گفت: این قتل در تاریخ 22 فروردین ماه سال 91 در شهرک صنعتی کرمان صورت گرفته بود که توسط همسایگان، پلیس آگاهی متوجه شد و این قاتل پس از 15 ماه بالاخره شناسایی و دستگیر شد و پس از بازجویی‌های مفصل لب به سخن گشود و پرده از جنایت‌های خود برداشت.

اسحاقی ‌بیان کرد: ‌بسیاری از پرونده‌های قتل هولناک و بی رحمانه توسط افرادی انجام گرفته که یا شیشه و یا مشروبات الکلی مصرف کرده‌اند.

وی ادامه داد: همانطور که می‌دانید مصرف شیشه و الکل باعث خشنونت و توهم در افراد می‌شود و در این گونه مواقع فرد ممکن است در اثر زایل شدن عقل خود، عاقبت بسیار تلخی برای خود و دیگران رقم بزند، به همین دلیل نیز اسلام مصرف مواد و مشروبات سکرآور را حرام کرده است.

بازپرس شعبه سوم در پایان خاطر‌نشان کرد: جوانان باید بدانند که نه تنها مصرف شیشه بلکه مصرف هر گونه موادمخدر و مشروبات سکر‌آور زیانبار است و باید از اینگونه‌ حوادث درس عبرت بگیرند.(ایسنا)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۸
رحمت حیاتی
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۲ - ۰۶ آبان ۱۳۹۲
۰
۰
این معتادان را نگه دارید تا بعدا به درد جامعه بخورند.بابا شما را به خدا قسم اینها را بسوزانید زیرا خانواده های سالم میسوزند
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۷ - ۰۷ آبان ۱۳۹۲
۰
۰
خدا لعنتت كنه !!
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۱ - ۰۷ آبان ۱۳۹۲
۰
۰
بكشینش هم خدا راضیه و هم بنده های خدا.
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۲ - ۰۷ آبان ۱۳۹۲
۰
۰
باز هم بگویید معتاد بیمار است و كاری به كارش نداشته باشید تا همه جامعه به تباه كشیده شود.
رنجدیده
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۷ - ۰۷ آبان ۱۳۹۲
۰
۰
شما را به خدا خانواده ها را از شر فرد معتاد راحت كنید بخدا با تمام وجودم میتونم حس كنم كه زندگی با یك فرد معتاد چی هست زندگی با یك فرد معتاد یعنی زندگی با یك هیولا در شكل انسان . معتادانی هستند كه ظاهر خوب و آراسته ای دارند در حالیكه در داخل منزل یك هیولای به تمام معنا هستند .پولی كه با رنج و زحمت و جان كندن به دست می آورند را خرج یك لحظه شادی خود میكنند و برایشان چیزی جز تهیه پول مواد مهم نیست همسرانشان را كتك میزنند تا همسر بنده خدا براشون پول ببره اصلا مغزشون فتوا نمیده كه آخه زن بدبخت از كجا پول بیاره بده بهشان به خدا یك معتاد تباه كننده یك خانواده هست تباه كننده مادر و پدر چون كه هر چی پول بهشون بدیم بازم كم!!!
ali
France
۱۵:۵۲ - ۱۰ آبان ۱۳۹۲
۰
۰
من جواد ( مقتول ) رو از نزدیك میشناختم معتاد نبود و حتی گاها با هم فوتبال سالنی بازی میكردیم دختر سه و نیم ساله اش رو هم دیده بودم خیلی ناز و معصوم بود وقتی شنیدم مرده خیلی غمگین شدم
ولی تا حالا نمیدونستم دستی به خلاف داشت
خدا رحمتش كنه خیلی پسر با معرفتی بود
صمد
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۲ - ۱۸ آذر ۱۳۹۲
۰
۰
معتادان هیچوقت درست نمی شوند آنها به جان خود رحم نكردند به هیچ كس هم رحم نمی كنند یك كار اساسی برای اینها باید كرد
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۲ - ۱۸ آذر ۱۳۹۲
۰
۰
از شما خواشمند است این افرادبلافاصله حكمش را گرفت وبه سزایش رساند

نیازمندی ها