jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۰۷۴۵۱   ۲۶ مهر ۱۳۹۲  |  ۲۱:۵۷

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت اعلام کرد: دانش‌آموختگان بدهکاری که معوقه وام‌های خود را به صندوق پرداخت نکرده‌اند فقط تا پایان ماه مهر فرصت دارند، در غیر این‌صورت مشمول جریمه ۱۲درصدی می‌شوند.

فرهاد جعفری به فارس گفت: جریمه 12 درصدی دیرکرد در صورت پرداخت نکردن بدهی از ابتدای آبان امسال برای دانش‌آموختگان اجرا می‌شود.

وی اظهار کرد: دانش آموختگانی که بدهی معوقه خود را تا پایان مهر پرداخت کنند، مشمول بخشیدگی جریمه دیرکرد قرارگرفته و جریمه دیرکرد از آنها اخذ نخواهد شد.

به گفته وی، از ابتدای آبان امسال براساس قانون، صندوق مکلف است، نسبت به اخذ جریمه دیرکرد اقدام کند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت ادامه داد: تعداد دانش‌آموختگان بدهکار به صندوق رفاه دانشجویان 700 هزار نفر است، این درحالی است که به دلیل استقبال و همکاری مناسب دانشجویان در پرداخت بدهی‌ها و نیز به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید، مقرر شد مهلت پرداخت بدهی بدون حساب جریمه تا اول آبان‌ تمدید شود.

جعفری عنوان کرد: بنابراین به دانش‌آموختگان یک ماه فرصت طلایی برای بازپرداخت بدهی‌ها داده شد تا بدهی خود را بدون احتساب جریمه 12 درصدی پرداخت کنند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت تصریح کرد: حدود 15 میلیارد تومان مبلغ بدهی دانش‌آموختگان به صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت است که البته باید گفت در یک ماه گذشته همکاری خوبی در پرداخت بدهی‌ها صورت پذیرفته که به دلیل اطلاع‌رسانی مناسب بوده است.

وی بیان کرد: تمام وام‌هایی که به دانشجویان پرداخت می‌شود، سود ندارد و به صورت قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود، حداقل اقساط این وام‌ها 45 هزار تومان است و دانش‌آموختگانی که سرباز هستند یا وارد مقطع دیگری می‌شوند بدهی آنها به مقطع بعدی و زمان بعد موکول می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر