jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۰۶۲۳۵ ۲۱ مهر ۱۳۹۲  |  ۱۸:۴۷

متروی اصفهان یکی از پروژه‌هایی است که با وجود وعده‌های مکرر مسئولان اصفهانی و گذشت مدت زمان طولانی از آغاز اجرای آن همچنان راه‌اندازی نشده است و مسئولان استانی وارد نشدن واگن‌های خریداری شده به کشور را علت این تاخیر عنوان می‌کنند.

در همین زمینه عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: وارد نشدن واگن‌های مترو به کشور از دلایلی است که باعث شده پروژه قطار شهری اصفهان راه‌اندازی نشود و با ورود واگن‌ها به کشور خط نخست این پروژه به بهره‌برداری می‌رسد. عباس حاج رسولی‌ها درباره زمان بهره‌برداری از این طرح گفت: تمام شرایط مورد نیاز برای راه‌اندازی خط نخست این پروژه فراهم شده و واگن‌های مورد نیاز برای قطار شهری اصفهان نیز خریداری شده است و قرار بود این واگن‌ها به کشور حمل شود که هنوز این اتفاق نیفتاده است.

وی با بیان این که تغییر دولت و تغییر و تحولات صورت گرفته در سطح کشور، دلیل اصلی وارد نشدن واگن‌های قطار شهری به کشور است، افزود: شهرداری مسئول ورود واگن‌های قطار شهری به کشور نیست، بلکه یک شرکت مادر تخصصی در وزارت کشور قرارداد خرید واگن‌های قطار شهری را منعقد کرده است و این شرکت باید نسبت به ورود این واگن‌ها به کشور اقدام کند.

حاج رسولی‌ها تاکید کرد: امیدواریم طی دو ماه آینده واگن‌های قطار شهری به کشور وارد شود و با ورود واگن‌ها خط نخست متروی اصفهان به بهره‌برداری برسد.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر این که تمام ایستگاه‌های خط نخست متروی اصفهان از خیابان بهارستان واقع در ملک‌شهر تا چهار راه تختی اصفهان راه‌اندازی شده است، افزود: ریل‌گذاری‌ها در خط نخست مترو انجام شده است و اکنون مشکلی در زمینه ایستگاه‌های مترو در اصفهان وجود ندارد.

به گفته وی، مسئولان اصفهان پیگیری‌های لازم را به منظور راه‌اندازی هر چه سریع‌تر این پروژه انجام می‌دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر