jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۰۶۲۳۵   ۲۱ مهر ۱۳۹۲  |  ۱۸:۴۷

متروی اصفهان یکی از پروژه‌هایی است که با وجود وعده‌های مکرر مسئولان اصفهانی و گذشت مدت زمان طولانی از آغاز اجرای آن همچنان راه‌اندازی نشده است و مسئولان استانی وارد نشدن واگن‌های خریداری شده به کشور را علت این تاخیر عنوان می‌کنند.

در همین زمینه عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: وارد نشدن واگن‌های مترو به کشور از دلایلی است که باعث شده پروژه قطار شهری اصفهان راه‌اندازی نشود و با ورود واگن‌ها به کشور خط نخست این پروژه به بهره‌برداری می‌رسد. عباس حاج رسولی‌ها درباره زمان بهره‌برداری از این طرح گفت: تمام شرایط مورد نیاز برای راه‌اندازی خط نخست این پروژه فراهم شده و واگن‌های مورد نیاز برای قطار شهری اصفهان نیز خریداری شده است و قرار بود این واگن‌ها به کشور حمل شود که هنوز این اتفاق نیفتاده است.

وی با بیان این که تغییر دولت و تغییر و تحولات صورت گرفته در سطح کشور، دلیل اصلی وارد نشدن واگن‌های قطار شهری به کشور است، افزود: شهرداری مسئول ورود واگن‌های قطار شهری به کشور نیست، بلکه یک شرکت مادر تخصصی در وزارت کشور قرارداد خرید واگن‌های قطار شهری را منعقد کرده است و این شرکت باید نسبت به ورود این واگن‌ها به کشور اقدام کند.

حاج رسولی‌ها تاکید کرد: امیدواریم طی دو ماه آینده واگن‌های قطار شهری به کشور وارد شود و با ورود واگن‌ها خط نخست متروی اصفهان به بهره‌برداری برسد.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر این که تمام ایستگاه‌های خط نخست متروی اصفهان از خیابان بهارستان واقع در ملک‌شهر تا چهار راه تختی اصفهان راه‌اندازی شده است، افزود: ریل‌گذاری‌ها در خط نخست مترو انجام شده است و اکنون مشکلی در زمینه ایستگاه‌های مترو در اصفهان وجود ندارد.

به گفته وی، مسئولان اصفهان پیگیری‌های لازم را به منظور راه‌اندازی هر چه سریع‌تر این پروژه انجام می‌دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر