jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۰۵۹۲۹ ۲۰ مهر ۱۳۹۲  |  ۲۱:۳۹

اجرای طرح «کنترل فروش چند نرخی و صدور تسویه‌حساب دهه» در مجاری عرضه فرآورده‌های نفتی، امکان بروز تخلف در فروش فرآورده‌های نفتی در جایگاه‌ها را به صفر می‌رساند.

مجری این طرح در گفت‌و‌گو با شانا با بیان وجود برخی مشکلات ناشی از فروش چند نرخی فرآورده در مجاری عرضه سوخت، افزود: این طرح با هدف پایش دقیق ورود فرآورده به جایگاه و تطابق با مقدار فروخته شده آن طراحی شده است.

حمید ولیئی اظهار کرد: این طرح دسترسی به هرگونه اطلاعات فرآورده تحویلی به مجاری عرضه سوخت از قبیل نوع فرآورده، مقدار موجود در مخازن ذخیره‌سازی، مقدار فرآورده موجود در تلمبه و مقدار فرآورده فروخته شده آنها را با نرخ‌های مصوب از لحظه ورود تا لحظه خروج امکان‌پذیر کرده است.

به گفته وی، در این طرح مبالغ فرآورده‌های فروخته شده به وسیله جایگاه داران هر ده روز یکبار با جایگاه‌دار تسویه و با اطلاعات مرکز داده‌ها از هر نظر (نوع فرآورده و بهای عرضه، مقدار فرآورده وارد شده به جایگاه و خروج آن، همچنین تعداد تراکنش کارت هوشمند) مطابقت داده می‌شود.

مجری طرح کنترل فروش چند نرخی و صدور تسویه‌حساب دهه تصریح کرد: این طرح از ١٥ سال قبل به صورت آزمایشی در استان البرز اجرا شده و نتیجه مثبت و اطمینان بخشی داشته است و با تعمیم آن در دیگر مجاری عرضه سوخت سراسر کشور، امکان هرگونه سوءاستفاده و تخلف به صفر می‌رسد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

عصر پنجشنبه است. بخار سوپ شلغم، فضای خانه را پر کرده است. جعبه ابزار وسط است. سه‌چهارتا کار کوچک خرده ریزه در خانه باید انجام بدهم. رگلاژ کردن در کابینت‌ها.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر