jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۰۴۰۹۵   ۱۴ مهر ۱۳۹۲  |  ۱۹:۲۹

پسر شرور که برای انتقام جویی بر روی صورت دختر مورد علاقه اش اسید پاشیده بود در جریان محاکمه اش به تشریح جنایت خود پرداخت.

قربانی اسیدپاشی خواستار قصاص متهم شد

به گزارش مهر، صبح امروز جلسه محاکمه پسر اسیدپاش در شعبه 71 دادگاه کیفری و به ریاست قاضی نورالله عزیزمحمدی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه کاکلی نماینده دادستان با تشریح کیفرخواست گفت: در این پرونده جمشید 25 ساله متهم است در تاریخ یکم فروردین سال 91 بر روی دختر جوانی به نام شیرین اسید پاشیده است.

بر اساس محتویات پرونده متهم با شیرین رابطه دوستی داشت که دختر جوان قصد داشت به این رابطه پایان دهد.

جمشید نیز برای انتقام گیری یک ظرف اسید آماده کرده و دختر مورد علاقه اش را به آلاچیق های تهرانسر کشاند بعد هم بر روی او اسید ریخت و از محل متواری شد.

متهم در تاریخ 28 اردیبهشت 91 در شهرستان خرم دره دستگیر و از آن زمان در بازداشت بسر می‌برد.

 با توجه به اقدام هولناک متهم برای وی تقاضای اشد مجازات را دارم.

قاضی عزیزمحمدی سپس از شیرین خواست به تشریح روز حادثه بپردازد.

دختر جوان نیز پس از قرار گرفتن در جایگاه اظهار داشت: آبان ماه سال 89 با جمشید دوست شدم تا اینکه پس از هشت ماه او دستگیر و روانه زندان شد. در این مدت جمشید رفتار بدی با من داشت و همیشه من را کتک می زد حتی یکبار با چاقو به پایم ضربه ای زد و علیه او شکایت کردم، اما وقتی قول داد دیگر رفتارش را تغییر دهد از شکایت خود منصرف شدم.

وی ادامه داد: وقتی جمشید به زندان رفت من با پسر دیگری آشنا شده و قصد داشتم با او ازدواج کنم زمانیکه متهم متوجه موضوع شد آزار و اذیت هایش را آغاز کرد و بخاطر فرار از کتک هایش مجبور شدم سه ماه در خانه مادربزرگم مخفی شوم.

شب قبل از حادثه در حال رفتن به خانه بودم که جمشید سد راهم شد و با تهدید من را به باغی برد. در آنجا باهم صحبت کردیم و من بخاطر ترسی که از کتک هایش داشتم هرچه می گفت قبول می کردم اما شب وقتی به خانه بازگشتم تلفنی موضوع علاقه ام به پسر دیگری را مطرح کردم، او هم خواست فردا برای آخرین بار باهم قرار بگذاریم. وقتی به محل قرار در تهرانسر رفتیم او یک ظرف پلاستیکی همراهش بود که ناگهان در آن را باز کرد و محتویاتش را بر روی صورت و دستهایم ریخت با کمک یک خودروی عبوری خودم را به بیمارستان رساندم که یکماه آنجا بستری بودم حالا هم تقاضای قصاص جمشید را دارم.

در ادامه وکیل شیرین در جایگاه حاضر شد و گفت: باتوجه به اینکه امکان قصاص با اسید وجود ندارد درخواست قصاص با روشی که مورد تایید پزشکی قانونی می باشد را دارم. همچنین خواستار پرداخت دیه برای بقیه جراحات و همچنین خسارت معنوی به موکلم می باشم.

رئیس دادگاه با تفهیم اتهام به جمشید از او خواست به دفاع از خود بپردازد و پسر شرور نیز پس از قرار گرفتن در جایگاه گفت: دو سال با شیرین دوست بودم و قبول دارم در این مدت چند بار او را زدم ما با هم رابطه دوستی نداشتیم و مثل زن و شوهر بودیم اما شیرین همیشه به من خیانت می‌کرد و کتک هایش به همین خاطر بود. برادرم در کار تاسیسات است و چند بار دستانش با اسید سوخته بود، اما بعد از مدتی زخم هایش ترمیم یافته بود. من هم فقط می خواستم شیرین اذیت شود به همین خاطر یک ظرف اسید تهیه کرده و روی او ریختم. در این مدت نیز دو بار در زندان خودکشی کردم.

پس از آخرین دفاعیات متهم قضات دادگاه برای صدور حکم وارد شور شدند.

محاکمه پدر و پسر عاملان اسیدپاشی

عاملان اسیدپاشی بر روی تهمینه فردا محاکمه می شوند

گزارش دیگری از یک حادثه مشابه حاکی است، پدر و پسری که روی دخترشان اسید ریخته‌اند، فردا در دادگاه کیفری استان قزوین محاکمه خواهند شد.

براساس محتویات پرونده، دوم خرداد ماه اسیدپاشی بر روی زن جوانی به ماموران پلیس قزوین اطلاع داده شد.

ماموران پس از حضور در بیمارستان دریافتند زن جوان بنام تهمینه از ناحیه دست، پا و صورت دچار سوختگی شدید با اسید شده است.

تهمینه سپس برای درمان به بیمارستان سوانح سوختگی تهران منتقل شد که در جریان تحقیقات گفت: چندی قبل با پسری آشنا شده و با هم عقد کردیم اما بعد متوجه شدم که او به مواد مخدر اعتیاد دارد به همین خاطر تصمیم به جدایی از او گرفتم، اما پدرم با این موضوع مخالف بود.روز حادثه پدرم و برادرم من را در خانه زندانی کرده و بر رویم اسید ریختند.

با تکمیل تحقیقات پدر تهمینه با قرار 200 میلیونی و برادرش با قرار 120 میلیون تومانی روانه زندان شدند که در ادامه با سپردن این قرار آزاد و قرار است صبح فردا پای میز محاکمه قرار بگیرند.

محمدهادی نجفی وکیل تهمینه در این باره گفت: جلسه دادگاه فردا در شعبه 102 دادگاه جزایی قزوین و به صورت غیرعلنی برگزار خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
lمحسن
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۵
اگر توسط قوه محترم قضاییه برای جرایم اسید پاشی از هر نوعی كه باشد مجازات اعدام در نظر گرفته شود آنوقت هیچ كس اجازه اسیدپاشی به خود نمیدهد به نظر من اینگونه افراد بیماران روانی خطرناكی هستند كه وجودشان فقط باعث ننگ جامعه بشری است و تنبیه افراد اسید پاش بدون چون و چرا اعدام است و نه جریمه نقدی و زندان تا مرحمی باشد جهت التیام اندكی از زخم های مصدومان حمله های اسیدپاشی.
۰
۰
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۵
پدر و پسر دیگه نوبره والله!!! فكر دو روز دیگه رو نكردن؟ چه آدمایی ... از غریبه دیگه چه انتظاری می شه داشت ؟ تازه بیچاره كار خاصی هم كه نمی خواسته بكنه ! این دو تا جنایتكارو باید اعدام كرد!!!
۰
۰
زهره
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۵
حالا دیگه مشكل این پدر و برادر حل شد دیگر نگرانی از بابت تهمینه ندارند . امیدوارم هرگز رضایت ندهد تا هر دو قصاص شوند . چرا فقط زنان باید قربانی این مسائل شوند اگر برادرش عقد می كرد و قصد طلاق زنش را داشت با او این كار را می كردند . امان از این دلهای سنگ .
۰
۰

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر