jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۶۰۳۱۴۵   ۱۱ مهر ۱۳۹۲  |  ۱۴:۴۷

اختلاف شدید آمریکا و رژیم صهیونیستی؛

اوباما:موافق غنی سازی ایران هستم - نتانیاهو: مخالفم

یک روزنامه سوییسی از اختلاف شدید آمریکا و رژیم صهیونیستی درباره ایران خبر داد و نوشت: درحالی که باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا بر حق غنی سازی ایران تاکید می کند، بنیامین نتانیاهو مخالف این امر است.

اوباما:موافق غنی سازی ایران هستم - نتانیاهو: مخالفم

روزنامه سوییسی «۲۰ مینوتن» با یادآوری سخنان روز گذشته نتانیاهو در سازمان ملل، این سخنان را «بسیار سطحی» خواند.

این روزنامه همچنین به دیدار نتانیاهو با اوباما اشاره و خاطرنشان کرد: اختلاف نظر زیادی بین این دو شریک سابق وجود دارد و دیدگاه های آنها مغایر یکدیگر است.

روزنامه سوییسی نوشت: درحالی که نتانیاهو در مجمع عمومی سازمان ملل مخالفت خود را با غنی سازی اورانیوم در ایران اعلام کرد، اوباما بر این عقیده است که ایران می تواند غنی سازی کند.

این روزنامه افزود: به اعتقاد رییس جمهوری آمریکا، ایران همچنین می تواند نیروگاه های اتمی خود را داشته باشد.

به نوشته این روزنامه، این اختلاف نظر میان نتانیاهو و اوباما از این نظر مهم است که پس از توافق تهران و واشنگتن در زمینه هسته ای، باید تحریم ها علیه ایران لغو شوند.

این روزنامه اضافه کرد: اوباما همچنین خواستار بازدید مرتب بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی از ساختارهای هسته ای ایران و مخالف تهدیدهای رژیم صهیونیستی علیه این مراکز است.

این رسانه به ابتکار عمل حسن روحانی رییس جمهوری ایران در سازمان ملل اشاره کرد و نوشت: روحانی با روش ملایمی که در صحنه بین المللی در پیش گرفته، وضعیت را برای رژیم صهیونیستی بسیار دشوار کرده است و نتانیاهو نمی تواند افکار عمومی را به حرف های تند خود جلب کند.

روزنامه سوییسی تصریح کرد: با توجه به تحولات هفته گذشته، رژیم صهیونیستی امروز نسبت به گذشته در یک موضع ضعیف تری قرار دارد ضمن آنکه اعتماد نتانیاهو از اوباما نیز از بین رفته است.

به نوشته این روزنامه، شراکت میان تل آویو و واشنگتن نسبت به گذشته کمرنگ شده است زیرا اکنون آمریکا با رقیب رژیم صهیونیستی دست به دست هم داده اند. (ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر