jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۰۱۸۰۵   ۰۷ مهر ۱۳۹۲  |  ۱۶:۳۵

مارک زاکربرگ، مدیر عامل شبکه اجتماعی فیس بوک اعلام کرده شبکه اجتماعی وی و رقبایش پس از اقدامات جاسوسانه اخیر سازمان امنیت ملی آمریکا موسوم به ان.اس.ای دچار رنجش شده‌اند و از همین‌رو، وی به کنایه از این جاسوسی‌های ان.اس.ای تشکر و قدردانی کرده است.

به گفته وی این اعتماد مردم است که اساس رشد، پیشرفت و بقای فیس‌بوک و تمام شرکای وابسته به آن را تشکیل داده است. با این حال، رسوایی‌های اخیر ان.اس.ای معیار اعتماد و اطمینان به فیس‌بوک و سایت‌های اجتماعی دیگری نظیر گوگل و توییتر را تا میزان زیادی به زیر کشیده است.

 

از سویی، وی اعلام کرده الگوی رفتاری کاربران عضو این شبکه نظیر به اشتراک گذاشتن، لایک زدن و نظر دادن پس از این اقدامات ان.اس.ای چندان دستخوش تغییر و کاهش نشده است. او معتقد است کاربران شبکه‌اش طبق عادت هنوز هم مانند گذشته از این شبکه استفاده می‌کنند و به آن سر می‌زنند، اما اعتماد سابق را به آن ندارند. از همین رو چند وقتی است زاکربرگ خواهان شفاف‌سازی بیشتر دولت آمریکا در این خصوص شده است. از طرفی هم به نظر می‌رسد فیس‌بوک به این نتیجه رسیده دیگر جذابیت سال‌های پیش خود را نزد جوانان و نوجوانان ندارد و محبوبیت خود را تا میزان زیادی از دست داده است. اما از این بحث‌ها که بگذریم، فیس‌بوک اعلام کرده بیش از یک میلیارد کاربر این شبکه اجتماعی روزانه حدود 350 میلیون عکس را در فیسبوک به اشتراک می‌گذارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر