jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۰۱۲۰۳   ۰۵ مهر ۱۳۹۲  |  ۲۲:۱۱

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به سخنان رئیس‌جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: اظهارات اخیر اوباما نشان از ناتوانی این کشور در براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش تسنیم، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی در کنگره شهدای دفاع مقدس استان کرمان با بیان این‌ که از ابتدای انقلاب تا به امروز تمام تلاش دولتمردان آمریکا و متحدانش در جهت و مسیر براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده است، تصریح کرد: اگر امروز رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید در پی براندازی نظام ایران نیست، بدانید که از سر لطف نبوده و فقط نشانه‌ای از ناتوانی این کشور از سه دهه مقابله با ایران است.وی با تاکید بر این ‌که آمریکا امروز به این نتیجه رسیده که دیگر نمی‌تواند در جهت براندازی نظام ایران قدمی بردارد، افزود: تاریخ انقلاب ایران نشان می‌دهد که آمریکا همواره به دنبال مقابله با جمهوری اسلامی ایران و اهداف و برنامه‌های آن بوده است.فرمانده سپاه قدس خاطرنشان کرد: آمریکا که بدترین کارها و برنامه‌ها را علیه جمهوری اسلامی ایران ترتیب داده، چگونه امروز ادعا می‌کند که به دنبال براندازی نظام جمهوری اسلامی نیست.وی با تاکید بر این ‌که سخنان اوباما نیز باید در سیاست‌های آمریکا اعمال شود، افزود: ملت ایران هیچ‌گاه کار‌هایی که آمریکا در طول ۳۵ سال گذشته در حق مردم این کشور روا داشته، از ذهن خود پاک نخواهد کرد.

سلیمانی با بیان این‌ که فرهنگ دفاع مقدس، در زندگی مردم وارد شده است، گفت: دفاع مقدس یار پیوسته‌ای برای مردم ایران است که در اذهان آنها ماندگار شده است.

 

پیروز نهایی معادلات منطقه ایران بود

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران طی سخنانی در مراسم دیگر در استان کرمان گفت: آمریکا با جنگ‌افروزی در منطقه و حمله به عراق و افغانستان قصد داشت ایران را محدود یا منزوی کند، در حالی که حاصل این جنگ‌ها شکست برای آمریکا و پیروزی برای ایران بود.

وی اظهار کرد: آنها که ادعا می‌کنند ایران کشورهای منطقه را بلعیده، سخت در اشتباهند؛ چراکه بلعیدن فرهنگ خود آنهاست. وی با اشاره به این ‌که امروز منطق و گفتمان فرهنگی ایران، در بسیاری از کشورهای جهان تاثیرگذار بوده است، افزود: وجود این فرهنگ سبب شده ایران در بسیاری از کشورهای منطقه به اهداف خود دست یابد.

وی با تاکید بر این ‌که پیروز نهایی همه آتش‌افروزی‌های آمریکا در منطقه، جمهوری اسلامی ایران بوده است، گفت: ایران بدون آن که طرف مقابل باشد یا حتی یک شهید بدهد، به اهداف و برنامه‌های خود دست یافته‌ است.

سلیمانی با بیان این‌ که امروز آمریکا پس از ۳۵ سال به شکست خود در مقابله با ایران اعتراف می‌کند، خاطرنشان کرد: دلیل اعتراف سردمداران آمریکا به شکست از ایران، به سبب مقاومت ملت ایران است که با وجود همه فشارها و تحریم‌های غرب همچنان آماده جهاد هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
باید کار کرد

باید کار کرد

خلوت، مقدمه تفکر است و تفکری مستحسن است که دعوت به خیر کند. اگر امسال که مردم به واسطه شرایط ویژه ناشی از کرونا، مثل سال گذشته بیشتر در خانه‌هایشان هستند، از این فرصت استفاده کنند و در راه خدا و اهل بیت(ع) خادم‌تر باشند، می‌توان گفت این خانه‌نشینی و خلوت، خلوتی مطلوب بوده است.

پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

مدیریت کرونا، ویروسی شد

مدیریت کرونا، ویروسی شد

این روزها شاهد نزاع بین وزیر بهداشت و درمان، سعید نمکی و رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در مسائل مربوط به بحران کرونا هستیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر