jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۶۰۰۵۵۵ ۰۳ مهر ۱۳۹۲  |  ۰۸:۳۹

شش نفر از قضات دادگستری پس از طی شدن مراحل قانونی و قطعی شدن حکم در دادگاه تجدیدنظر رسیدگی به صلاحیت قضات، از منصب قضا برکنار شدند.

برکناری 6 نفر از قضات دادگستری از منصب قضا

به گزارش روابط عمومی قوه قضاییه، پس از آن که تخلف این شش قاضی دادگستری اعلام شد پرونده آنها در مراجع مربوط اعم از دادسرا و دادگاه عالی انتظامی و همچنین دادگاه رسیدگی به صلاحیت قضات مورد رسیدگی قرار گرفت که به صدور حکم مبنی بر سلب صلاحیت آنان منجر شد و پس از تایید و قطعی شدن در دادگاه تجدیدنظر صلاحیت، با دستور رئیس قوه قضاییه از منصب قضا برکنار شدند.

شفاف‌سازی؛ شرط نخست استفاده از فیس‌بوک

جانشین فرماندهی انتظامی کشور اولین شرط استفاده از فیس‌بوک را شفاف‌سازی اعلام کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، سردار رادان درخصوص رفع فیلتر فیس‌بوک گفت: این‌گونه امکانات و صفحات در فضای مجازی هم تهدید است و هم فرصت.

وی افزود: در استفاده از فیس‌بوک ابتدا باید شفاف‌‌سازی شود و این شفاف‌‌سازی هم باید برای همه باشد و قطعا اگر چنین کاری را انجام ندهیم حوادثی رخ خواهد داد که جبران هزینه‌های آن امکان‌پذیر نیست.

رادان گفت: این‌گونه امکانات در فضای مجازی، لبه تیزی است که اگر خوب استفاده شود می‌تواند یک فرصت باشد و البته نیاز به دستورالعمل و راهکارهایی دارد که هنوز تعریف نشده است.

پیش از این فرمانده نیروی انتظامی گفته بود: برخی دستگاه‌ها با توجیه ارتباط با مخاطب خارج از کشور، از فیس‌بوک استفاد می‌کنند که فکر نمی‌کنم تاکنون مجوزهای قانونی را اخذ کرده باشند.

سردار سرتیپ احمدی‌مقدم گفته بود: تاکنون مقررات تغییر نکرده است و از مسئولان انتظار می‌رود تا در اجرای قانون پیشگام باشند.

صدور حکم برای متهمان بانک آریا

خبرگزاری فارس به نقل از یک منبع آگاه از صدور حکم برای متهمان بانک آریا خبر داد.

به گفته این منبع آگاه، حکم متهمان بانک آریا صادر شده و براساس این حکم 25 نفر از متهمان تبرئه شدند و یک نفر به دلیل معاونت در اخلال در نظام اقتصادی به پنج سال حبس محکوم شد.

وی افزود: سه نفر از این متهمان به پرداخت جزای نقدی محکوم شده‌اند، اما این احکام قطعی نیست و قابل تجدیدنظر است.

این منبع آگاه تصریح کرد: موضوع پرونده، 270 میلیارد تومان جهت تاسیس بانک آریا بود که بر اساس حکم قاضی این مبلغ به عنوان اموال مه‌آفرید امیرخسروی شناخته شده که در جریان رد مال و پرداخت دیون بانک‌ها از آن استفاده می‌شود.

بر اساس این گزارش، مه‌آفرید خسروی، ایرج شجاعی و بهزاد بهزادی جزو کسانی هستند در این پرونده تبرئه‌ شده‌اند.

ایران با روی باز به آمریکا آمده نه دستان دراز

در حالی که از قبل بسیاری رسانه‌ها و تحلیلگران سیاسی از دیروز، به عنوان روزی تاثیرگذار در خصوص روابط ایران و آمریکا نام می‌بردند، حسام‌الدین آشنا، دستیار ارشد رئیس‌جمهور که او را در سفر به نیویورک همراهی می‌کند، در صفحه شخصی خود در فیس‌بوک بر هوشیاری تیم مذاکره‌کننده ایرانی حاضر در نیویورک تاکید کرد.

آشنا در این مطلب نوشت: ایران نشانه‌ها را بخوبی می‌شناسد و تیم مذاکره‌کننده درباره قطعنامه(598) حالا پس از ۲۵ سال دوباره شکل گرفته است؛ چنان هوشیار که باید بودی و می‌دیدی.

آشنا متذکر شده است: با چنان صلابتی کار می‌شود که طرف مقابل نگران شده است؛ می‌توان به مسلمان بودن و ایرانی بودن افتخار کرد؛ چرا که فرزندان ایران نه می‌خواهند تصادفی کسی را نبینند و نه می‌گذارند طرف تک‌خوری کند.

وی تصریح کرد: یک‌طرف کمتر نگران مردم خود است و بیشتر دغدغه عرب‌ها و اسرائیلی‌ها را دارد و طرف‌ دیگر از تکرار ناکامی‌ها هراس دارد که فقط لبخندی بر لب بماند؛ ایران با رویی باز به آمریکا آمده، نه دستانی دراز!

چرا جک استراو به مراسم تحلیف روحانی نیامد

جک استراو، وزیر خارجه پیشین انگلیس دیروز در گفت‌وگویی درباره اخباری که در دوره تحلیف رئیس‌جمهور کشورمان مبنی بر احتمال حضور او در این مراسم منتشر شده بود، توضیح داد.

وی با تائید این‌که بحث سفر او به ایران برای حضور در این مراسم مطرح بوده، دلیل اصلی نیامدنش به مراسم تحلیف روحانی را مسائل خانوادگی اعلام کرد.

از استراو به عنوان مهمان ویژه مراسم تحلیف رئیس‌جمهور کشورمان نام برده می‌شد که این موضوع با واکنش‌های زیادی روبه‌رو شده بود.

وزیر خارجه پیشین انگلیس در این گفت‌وگو که با شبکه بی.بی.سی فارسی انجام داد، همچنین با اشاره به تحولات مربوط به روابط ایران و آمریکا گفت: لابی ضدایران در آمریکا و مجلس نمایندگان خیلی قوی است و اوباما باید به این موضوع توجه داشته باشد.

به گزارش تسنیم، استراو افزود: این غرب است که ابتدا باید در جهت اعتمادسازی گام برداشته و برخی از تحریم‌های ایران را لغو کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

الزامات اقناع افکار عمومی

الزامات اقناع افکار عمومی

رهبر عالیقدر انقلاب در دیدار با اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا بر ضرورت اقناع افکار عمومی به منظور همراه‌سازی مردم در رعایت ضوابط و شیوه نامه‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های صادره از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر