jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۵۹۷۰۵۱   ۲۳ شهريور ۱۳۹۲  |  ۲۰:۲۳

مدیرعامل شرکت تخصصی بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: 220 میلیارد تومان از مطالبات معوقه گندم کاران را پرداخت کرده ایم.

پرداخت 220 میلیارد تومان از مطالبات گندم‌کاران

به گزارش مهر، عباس قبادی در خصوص میزان گندم خریداری شده از کشاورزان، اظهار داشت: در دوهفته گذشته  حدود 400 میلیارد تومان خرید از کشاورزان انجام شده، که 220 میلیارد تومان آن در روز گذشته واریز شده و قابل برداشت است.

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت در رابطه با میزان نیاز کشور به گندم وارداتی افزود: براساس برآوردها 7.5 میلیون تن واردات گندم خواهیم داشت که شورای خرید مناقصات و مکانیزم لازم را برگزار خواهد کرد و قطعاً مقدار واردات با در نظر گرفتن میزان خرید گندم داخل کشور خواهد بود.

قبادی تاکید کرد: ذخایر کالا های اساسی کشور در وضعیت خوبی هستند، به عنوان مثال گندم به نسبت پارسال 20 درصد رشد موجودی دارد و همچنین برنج و شکر و روغن نیز وضعیتی مشابه گندم دارند و در کل ثابت خوبی بر کشور در زمینه تامین کالاهای اساسی حاکم است.

معاون وزیر صنعت ،معدن وتجارت افززود: در حال حاضر همه کالاهای اساسی با ارز مبادله‌ای ترخیص می‌شوند و برای برخی کالاها شامل گندم ،برنج ، روغن ،دانه های روغنی جو،کنجاله وذرت، دولت مابه‌التفاوت ارزی پرداخت می کند.

مدیرعامل شرکت تخصصی بازرگانی دولتی ایران درخصوص وضعیت نان صنعتی کشور گفت: 450 تن تولید نان صنعتی داریم در صورتیکه ظرفیت تولید بالقوه کشور دو برابر تولیدکنونی است.

وی در پایان اعلام کرد: قبل از هدفمندی یک میلیون تن مصرف ماهانه گندم داشته‌ایم، ولی در سال اخیر با 200 هزار تن کاهش در مصرف گندم، به 800 هزار تن رسیده است که با توجه به افزایش جمعیت و افزایش مصرف نان می‌توان گفت که آن میزان نانی که در گذشته دور ریخته می‌شد، بهبود کیفیت یافته و به مصرف انسانی می رسد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

فرصت‌ سوزی در ایجاد پل صادراتی

فرصت‌ سوزی در ایجاد پل صادراتی

سوریه پس از جنگ با داعش زیرساخت کشور خود را از دست داد و پس از پایان جنگ که ایران نقش اساسی داشت، قرار شد بخشی از اقتصاد این کشور نصیب ما شود. متاسفانه در موضوع سوریه پیشرفتی نداشتیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر