jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۵۹۵۰۲۹   ۱۷ شهريور ۱۳۹۲  |  ۱۲:۲۵

ترفندی جدید در فضای مجازی که شارژ تلفن همراه شهروندان را به بهانه دادن شارژ بیشتر خالی می کرد.

شارژ تلفن همراه بهانه ای برای کلاهبرداری

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، فردی با مراجعه به پلیس فتا استان کرمانشاه نسبت به از دست رفتن شارژ تلفن همراه خود شاکی و خواستار پیگیری آن شد، پس از بررسی های پلیسی مشخص شد، شاکی برای شارژ بیشتر از ترفندهایی استفاده کرده که در سایتها و وبلاگ ها به بهانه ازدیاد شارژ گذاشته می شود.

سرهنگ اسدالله زحمتکش رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه در این خصوص گفت: با اقدامات کارشناسانی و گرفتن استعلامات لازم از مبادی ذیربط کلاهبردار شناسایی و احضار شد.

وی افزود: متهم پس از بازجویی و مواجه شدن با دلایل و مدارک کافی به جرم خود اقرار و انگیزه خود را گرفتن شارژ بیشتر از افراد ساده لوح و طمعکار بیان داشت.

سرهنگ زحمتکش اظهار کرد: متهم با قرار دادن یک کد انتقال شارژ در وبلاگ و درج اینکه انجام این ترفند، شارژ شما چندین برابر و فقط سه بار می توانید از این کد استفاده کنید سعی در تحریک مخاطب برای استفاده از این کد می گردید و با این شیوه از شهروندان کلاهبرداری صورت می گرفت.

رئیس پلیس فتا در پایان ضمن هشدار به شهروندان توصیه کرد در صورت عدم آگاهی از ترفندهای شارژ از آنها استفاده نکنند، شارژهای خود را از طریق سایت های اپراتور و مراکز قابل اعتماد خرید کرده و راهنمای استفاده از ترفندهای شارژ را فقط از سایت های اپراتور همراه مربوطه بگیرند و فریب آگهی های شارژ بیشتر را نخورند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها