jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۹۱۷۸۷   ۰۴ شهريور ۱۳۹۲  |  ۲۲:۴۲

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان و جفری فلتمن، معاون سیاسی دبیرکل سازمان ملل درباره مسائل مهم منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله تحولات سوریه، لبنان و مصر گفت‌وگو کردند.

به گزارش اداره کل دیپلماسی رسانه‌ای وزارت امور خارجه، جفری فلتمن، معاون سیاسی دبیرکل سازمان ملل متحد که در راس هیاتی به تهران سفر کرده است ، دیروز با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه در این دیدار، بر عزم و اراده کشورمان برای ادامه همکاری همه‌جانبه با سازمان ملل متحد درخصوص مسائل مورد علاقه دو طرف تاکید کرد.

ظریف، مواضع اصولی و صریح جمهوری اسلامی ایران را تشریح کرد و با تاکید بر نقش فعال و سازنده کشورمان در حل و فصل مسائل و مشکلات در عرصه منطقه‌ای از جمله در مسائل افغانستان و عراق تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از همه ظرفیت و توان خود در راستای حفظ و تقویت صلح، ثبات و امنیت در منطقه استفاده کرده و خواهد کرد.

وی با تائید ضرورت پیگیری راه‌حل سیاسی برای حل بحران سوریه، بر حمایت سازمان ملل متحد از حضور تمامی کشورهای کلیدی در روند حل و فصل مسالمت‌آمیز بحران تاکید کرد.

گفت‌وگوی تلفنی وزرای امور خارجه ایران و لبنان

وزیر امور خارجه ایران همچنین در تماس تلفنی با عدنان منصور، وزیر خارجه لبنان با تاکید بر ضرورت حفظ هوشیاری در قبال توطئه‌های فتنه‌گر میان فرق اسلامی در منطقه بر آمادگی ایران جهت رایزنی و تلاش برای جلوگیری از مخاطرات انحراف بویژه افراط‌گرایی در جوامع اسلامی و منطقه، بر تعامل مشترک دو کشور در رفع بحران‌های منطقه‌ای تاکید کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر