سرقت طلاجات با فریب دختران

وعده ازدواج، ترفند زورگیران خشن بود

مرد تبهکار که با فریب زنان و دختران به بهانه ازدواج و یا تهیه وام پول و طلاهای آنها را سرقت می کرد، هنگام فریب آخرین طعمه شناسایی و دستگیر شد.
کد خبر: ۵۸۶۱۴۲
اغفال دختران به بهانه تهیه وام و وعده ازدواج

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ، روز دوشنبه 30 اردیبهشت سال جاری، زن جوانی با مراجعه به کلانتری 101 تجریش به مأموران اعلام کرد توسط فردی به نام «علیرضا» به بهانه تهیه وام مورد کلاهبرداری قرار گرفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «کلاهبرداری» و به دستور شعبه یکم بازپرسی دادسرای ناحیه یک تهران، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

زن مالباخته به کارآگاهان گفت: چندی پیش به عنوان مسافر سوار یک دستگاه خودرو پژو پارس نقره ای رنگ شدم؛ راننده، جوانی چاق و نسبتا قد کوتاه بود که پس از طی مسافتی کوتاه و مطرح شدن مشکلات اقتصادی مدعی شد که به واسطه یکی از بستگان نزدیکش که رئیس یکی از شعبات بانکی در محدوده بازار تجریش است، می تواند مبالغ چند 10 میلیون تومانی وام تهیه کند.
 
وی افزود: با مطرح شدن ادعای جوان راننده، وی در خصوص شرایط تهیه وام عنوان داشت که در شرایطی عادی فرد متقاضی می بایست مبلغی در حدود 20 – 10 میلیون تومان را به مدت حداقل شش ماه در بانک سپرده گذاری و پس از طی چند ماه وام خودش را دریافت کند در حالیکه او قادر است با مبالغی بسیار کمتر از این میزان و در فاصله زمانی چند روزه و نهایتا یک هفته ای اقدام به گرفتن وام کند.

مالباخته در خصوص نحوه کلاهبرداری و سرقت وجوه نقد خود نیز به کارآگاهان گفت: با طرح این ادعا از سوی جوان راننده، بلافاصله با وی در خصوص تهیه وام صحبت کرده و قرار شد تا مبلغی در حدود پنج میلیون تومان تهیه، با یکدیگر به شعبه بانک در محدوده بازار تجریش مراجعه، مبلغ فوق را سپرده گذاری و در کمتر از چند روز یک وام 20 میلیون تومانی تحویل بگیرم. 30 اردیبهشت ماه امسال، هر دو نفر از داخل بازار تجریش در حال رفتن به سمت شعبه بانک بودیم که ناگهان در شلوغی بازار متوجه شدم که جوان راننده در کنارم حضور ندارد! آنزمان بود که متوجه شدم بسته ی پولی را که به امانت در اختیارش گذاشته بودم تا در داخل بازار مورد سرقت قرار نگیرد ، توسط همین شخص به سرقت رفته است.

تحقیقات پلیسی و شناسایی شکات جدید  

با آغاز رسیدگی به پرونده  کارآگاهان موفق به شناسایی تعداد دیگری از مالباختگانی شدند که به همین شیوه و یا به شیوه «طرح پیشنهاد ازدواج» از سوی راننده یک دستگاه خودرو پژو پارس نقره یا رنگ، مورد کلاهبرداری و سرقت وجوه نقد و طلاجات قرار گرفته بودند.

یکی از مالباختگان به کارآگاهان گفت: از شخصی به نام «علیرضا رضایی» شکایت دارم؛ این شخص ابتدا به عنوان خواستگار و طرح پیشنهاد ازدواج با من آشنا شد و در ادامه اقدام به کلاهبرداری کرد.

مالباخته در خصوص نحوه آشنایی خود با «علیرضا رضایی» اظهار کرد:پنجشنبه 19 اردیبهشت ماه سال جاری در منطقه زندگی خانواده ام واقع در  بلوار اصلی تهرانسر، به عنوان مسافر سوار و به مقصد میدان آزادی سوار یک دستگاه خودرو پژو پارس نقره ای شدم که در بین راه ناگهان راننده با طرح این موضوع که از من خوشش آمده و قصد ازدواج دارد، به من شماره تلفن داد؛ هنوز چند ساعت از ماشین این جوان پیاده نشده بودم که وی با من تماس گرفت و ارتباط تلفنی ما به مدت یک هفته ادامه داشت تا اینکه یک روز ، علیرضا در مابین صحبت هایش مدعی شد که از طریق یکی از بستگان نزدیکش امکان دریافت وام در مبالغ چند 10میلیون تومانی را دارد ؛ من نیز با همین پیش زمینه، یک روز در خصوص مشکلات اقتصادی خود و خانواده با او صحبت کرده و او نیز بلافاصله گفت:هرچقدر می توانی پول و طلا تهیه کن؛ من در کوتاهترین مدت، چند برابر ارزش پول و طلاها برایت وام تهیه و پول و طلاها را نیز بهمراه وام به تو باز می گردانم. با کلی تلاش ، نزدیک به هفت میلیون تومان پول و طلا تهیه و با «علیرضا رضایی»، در میدان تجریش قرار ملاقات گذاشتم ؛ در داخل بازار تجریش بود که علیرضا به بهانه شلوغی بازار اقدام به گرفتن طلاها و پول ها کرد و بهمراه یکدیگر به سمت شعبه بانک داخل بازار حرکت کردیم  اما ناگهان در شلوغی بازار متوجه شدم که علیرضا در کنارم حضور ندارد؛ بلافاصله با تلفن همراهش تماس گرفته اما تلفن خاموش بود و آنزمان بود که با مراجعه به کلانتری متوجه شدم افراد دیگری نیز همانند من و به همین شیوه مورد سرقت و کلاهبرداری قرار گرفته اند.

شناسایی و دستگیری متهم

با توجه به شیوه و شگرد متهم در کلاهبرداری و سرقت اموال مالباختگان، کارآگاهان به چهره نگاری از مالباختگان و بررسی بانک اطلاعات مجرمین سابقه دار پرداخته و نهایتا موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار به نام «علیرضا . ر» (34 ساله) شدند که با هویت مجعول «علیرضا رضایی» اقدام به طرح آشنایی با مالباختگان و کلاهبرداری از آنها کرده بود.

با بررسی سوابق «علیرضا» مشخص شد که وی پیش از این نیز هشت بار به اتهام ارتکاب کلاهبرداری - دقیقا به همین شیوه و شگرد - دستگیر و روانه زندان شده و آخرین سابقه دستگیری وی نیز به سال 90 باز می گردد.

با شناسایی «علیرضا . ر» به عنوان متهم تحت تعقیب پرونده و در ادامه تحقیقات مشخص شد که او متأهل بوده و همسر اولش با توجه به تکرار جرایم، از وی متارکه کرده و «علیرضا» پس از مدتی مجددا ازدواج کرده اما با این وجود و پس از آزادی از زندان اقدامات مجرمانه خود و کلاهبرداری از زنان و دختران جوان را به همان شیوه و شگرد گذشته، از سر گرفته است.

با توجه به شیوه و شگرد متهم که با استفاده از شلوغی داخل بازار تجریش اقدام به سرقت وجود نقد و طلاجات مالباختگان کرده و احتمال ارتکاب دوباره جرایم از سوی وی، هماهنگی های لازم با کلانتری 101 انجام و بازار سرپوشیده تجریش تحت مراقبت های نامحسوس کارآگاهان و مأموران کلانتری قرار گرفت تا نهایتا همانگونه که کارآگاهان پیش بینی  کرده بودند، پنجشنبه ششم تیرماه امسال «علیرضا» به همراه خانم جوانی که قصد داشت تا به همان شیوه و شگرد اقدام به سرقت و کلاهبرداری از وی کند، توسط تیم تجسس کلانتری 101 شناسایی، دستگیر و در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

سرهنگ رحیم فرزام رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود:با بررسی پرونده های مشابه و مراجعه تعدادی از شکات، تاکنون تعداد هشت مالباخته متهم را مورد شناسایی قرار داده اند که برابر اظهارات مالباختگان ارزش اموال و وجوه کلاهبرداری شده از آنها بالغ بر 50 میلیون تومان گردیده که با توجه به سوابق متهم در ارتکاب اینگونه از کلاهبرداری، کماکان احتمال افزایش تعداد مالباختگان و همچنین ارزش مالی پرونده وجود دارد لذا از کلیه شکات پرونده که بدین شیوه و شگرد و توسط راننده یک دستگاه خودرو پژو پارس نقره ای مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهم و طرح شکایات خود به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان نیاوران - سه راه یاسر مراجعه کنند.

برچسب ها: کلاهبرداری
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها