jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۵۸۵۳۰۱   ۱۳ مرداد ۱۳۹۲  |  ۰۹:۱۶

چهار نوجوان که در پوشش فروش فال‌های کاغذی، در شمال غرب تهران گوشی تلفن همراه رانندگان را از درون خودرو‌ها سرقت می‌کردند، از سوی ماموران پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران دستگیر شدند.

نوجوانان فال‌فروش، تلفن همراه می‌دزدیدند

به گزارش جام‌جم، روز چهارم مرداد امسال ماموران هنگام گشتزنی در شمال غرب تهران بودند که مردی به آنها گفت همراه دوستش با خودرویشان از این محل عبور می‌کردند که دو نوجوان فال فروش با انداختن کاغذ فال به درون خودرو، متواری می‌شوند و وقتی آنها به قصد پرداخت پول فال دنبال آن دو نوجوان می‌گردند، آنها را پیدا نمی‌کنند و همان موقع متوجه می‌شود گوشی تلفن همراهش توسط آنها سرقت شده است.

با اطلاعات به دست آمده از شاکی، تحقیقات پلیس برای دستگیری سارقان نوجوان آغاز و از سوی شاکی نیز در شعبه چهاردهم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 2 تهران، شکایتی مطرح شد.

شکایت مردمی یکی پس از دیگری

در حالی که تحقیقات کار آگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران در این رابطه ادامه داشت، چند مرد و زن نیز با حضور در این مرکز عنوان کردند سارقان فال فروش گوشی‌ تلفن همراهشان را از درون خودروهایشان سرقت کرده‌اند.

در ادامه با چهره‌نگاری رایانه‌ای از متهمان فراری، مشخص شد تصاویر آنها با هم مطابقت داشته و این دو نوجوان فراری در سرقت از شاکیان نقش دارند.

دستگیری دزد نوجوان

در ادامه پاتوق‌های احتمالی دو نوجوان فال فروش به طور نامحسوس زیر نظر گرفته شد تا این که چند روز پیش مردی سراسیمه به ماموران گشت انتظامی در شمال غرب تهران مراجعه و عنوان کرد دو فال فروش نوجوان گوشی‌اش را سرقت کرده‌اند.

به این ترتیب ماموران به جستجو حوالی محل سرقت پرداختند و یکی از پسران نوجوان را که در میان خودرو‌ها فال می‌فروخت، شناسایی و دستگیر کردند.

شاکیان، سارق را شناسایی کردند

متهم نوجوان با انتقال به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران، با اظهارات ضد و نقیض خود را بی‌گناه نشان می‌داد تا این که شاکیان در مواجهه حضوری با متهم، او را به عنوان سارق اموالشان معرفی کردند.

اعتراف سارق به دزدی سریالی

در ادامه تحقیقات نوجوان سارق اعتراف کرد با همدستی سه نفر از دوستانش در پوشش فروش فال در محله‌های شمال غرب تهران، به خودرو‌ها نزدیک شده و با انداختن برگه‌های کاغذی فال، حواس سرنشینان خودرو‌ها را پرت کرده و دیگر همدستانش با سرقت گوشی تلفن همراه رانندگان و سرنشین‌های همراه آنها متواری می‌شدند.

در مرحله بعدی مشخص شد، متهم و همدستانش گوشی‌های گرانقیمت را به بهای 200 هزار تومان می‌فروختند و پول آن را بین همدیگر تقسیم می‌کردند.

دستگیری 3 دزد دیگر

در پی اعتراف نوجوان سارق، دیگر همدستانش تحت تعقیب پلیس قرار گرفتند و دو روز پیش سه سارق نوجوان دیگر - که یکی از آنها یک دزد حرفه‌ای و چند بار در کانون اصلاح و تربیت تحمل کیفر کرده بود - هنگامی که در صدد بودند گوشی تلفن همراه فرد دیگری را سرقت کنند، ناکام مانده و دستگیر شدند.

این سه نوجوان نیز در بازجویی پلیس به جرم خود اعتراف و عنوان کردند در دزدی از مردم با یکدیگر همدست بوده‌اند.

بنا بر این گزارش، برای متهمان که تاکنون به 50 فقره سرقت گوشی تلفن همراه اعتراف کرده‌اند، از سوی بازپرس شاهنگیان، رئیس شعبه چهاردهم دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 2 تهران، قرار قانونی صادر شد. تحقیقات تکمیلی از متهمان ادامه دارد.

معصومه ملکی - گروه حوادث

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
زهره
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۳
این غنچه های تازه شكفته به كانون اصلاح و تربیت فرستاده و آنجا ادب می شوند و آنچه را كه بلد نیستند در آن مكان از هم یاد می گیرند. بعد دوباره وقتی بیرون بیایند همین ماجرا ادامه دارد .
۰
۰

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها