jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۸۱۸۲۰   ۳۱ تير ۱۳۹۲  |  ۱۸:۴۳

انتخابات مجلس علیای ژاپن برگزار شد و نتایج آن از پیروزی ائتلاف حزب حاکم حکایت داشت. به نظر می‌رسد این پیروزی باعث ناراحتی مقامات پکن شده است. این موضوع را می‌توان در اخبار و گزارش رسانه‌های دولتی چین در روز گذشته مشاهده کرد.

به گزارش ایرنا، از نظر چینی‌ها حزب لیبرال دموکرات به‌رهبری آبه که از آذر سال گذشته قدرت را در ژاپن در دست گرفته، رویکردهای اقتصادی، نظامی و سیاسی متفاوتی با دیگر احزاب دارد که به نفع روابط با پکن نیست. نگرانی دولتمردان چین از آنجا بیشتر شده که نخست‌وزیر ژاپن در آستانه این انتخابات در اقدامی کم‌سابقه ضمن سفر به منطقه مورد منازعه با چین در دریای شرقی، تاکید کرد مالکیت جزایر سنکاکو که چینی‌ها آن را دیائویو می‌خوانند، از آن کشورش است. در واقع رسانه‌های چین از آبه به عنوان یک رهبر تندرو یاد می‌کنند که راهبردهای نظامی خطرناکی برای منطقه آسیا و اقیانوس آرام دارد. این واکنش‌ها پس از آن صورت گرفت که اعلام شد حزب آبه و حزب متحدش ـ کومیتوی نو ـ در مجموع ۱۳۵ کرسی از ۲۴۲ کرسی مجلس علیا را در اختیار گرفتند. حزب رقیب یعنی حزب دموکرات ژاپن نیز ۱۷ کرسی به دست آورد که بدترین نتیجه این حزب در ۱۵ سال گذشته بوده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
باید کار کرد

باید کار کرد

خلوت، مقدمه تفکر است و تفکری مستحسن است که دعوت به خیر کند. اگر امسال که مردم به واسطه شرایط ویژه ناشی از کرونا، مثل سال گذشته بیشتر در خانه‌هایشان هستند، از این فرصت استفاده کنند و در راه خدا و اهل بیت(ع) خادم‌تر باشند، می‌توان گفت این خانه‌نشینی و خلوت، خلوتی مطلوب بوده است.

پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

مدیریت کرونا، ویروسی شد

مدیریت کرونا، ویروسی شد

این روزها شاهد نزاع بین وزیر بهداشت و درمان، سعید نمکی و رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در مسائل مربوط به بحران کرونا هستیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر