jamejamonline
فرهنگی عمومی کد خبر: ۵۸۰۷۷۳   ۲۸ تير ۱۳۹۲  |  ۲۱:۲۵

وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی با اشاره به برگزاری 10 دوره جشنواره رضوی از تدوین دانشنامه جامع امام رضا(ع) در ایام ولادت این امام خبر داد.

تدوین دانشنامه جامع امام رضا(ع)در ایام ولادت رضوی

به گزارش مهر، سید محمد حسینی در سخنرانی قبل از خطبه های نمازجمعه مشهد اظهار کرد: امسال یازدهمین دوره جشنواره امام رضا(ع) برگزار می شود و اکنون بنیاد فرهنگی امام رضا با اساسنامه مشخص ایجاد شده و دانشنامه جامع امام رضا تدوین شده که در ایام ولادت رضوی نمایی می شود.

وی با بیان اینکه مشهد در شمار شهرهای پیشتاز در برپایی نمایشگاه قرآن است افزود: نمایشگاه قرآن مشهد ظرفیت های قرآنی فراوان مشهد الرضا را به نمایش می گذارد و هشتمین نمایشگاه قرآنی مشهد بعد از تهران با عظمت ترین نمایشگاه در سطح کشور است.

وی با اشاره به فعالیت های فرهنگی آستان قدس رضوی بیان کرد: به  برکت حضور امام رضا در مشهد کتابخانه آستان قدس از بزرگترین کتابخانه های دنیا است.

حسینی افزود: غرب می خواهد سبک زندگی ما را دگرگون کند و با تبلیغات خود از غذا و پوشاک و تعامل انسانها شروع کرده است.

وی با تاکید بر اینکه قرآن دریایی است که هر قدر از آن بهره بگیریم پایان ناپذیر است بیان کرد: شرافت رمضان فقط به خاطر روزه گرفتن نیست هر چند روزه موجب تقوی است.

وی با اشاره به شرایط سخت روزه در فصل گرم تابستان گفت: روزه داری  به ویژه در این گرما حکم جهاد را دارد و البته شرافت و فضیلت رمضان به خاطر نزول قرآن است.

حسینی تاکید کرد: هر چه در این ماه ما با قرآن محشور شویم بهره بیشتری در زندگی از این کتاب آسمانی می بریم و هر چه از آن دور شویم با زندگی نکبت باری رو به رو می شویم و دوری از قرآن باعث شقاوت و بدبختی است.

وی با تاکید بر اینکه به تعبیر پیامبر قرائت قرآن از برترین عبادات است افزود: وصیت پیامبر(ص) به جامعه مسلمانان این بود که در هر حال و هر شرایطی تلاوت قرآن را فراموش نکنند.

سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه مشهد اظهار کرد: در نمایشگاه قرآن گفتمان قرآنی هم برپا می شود و از افراد عادی تا عارف و نخبه و دانشمند همه می توانند در این نمایشگاه شرکت کنند و از این نمایشگاه استفاده کنند.

وزیر فرهنگ ارشاد و اسلامی با بیان اینکه  این نمایشگاه باعث مباهات اسلام است گفت: افتخار ملت ما عمل کردن به قرآن است و تداوم انقلاب به علت پایبندی به قرآن است.

وی با اشاره به فعالیت های موثر دولت دهم در زمینه قرآن تصریح کرد: افتخار ما در دولت دهم این بود که مرکز فعالیت های قرآنی را ترویج دادیم و به مرکز قرآن و عترت تبدیل شد.

حسینی به برپایی جشنواره قرآنی آیات به پیشنهاد آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد اشاره کرد و گفت: هنرمندان با الهام و بهره گیری از آیات قرآنی این جشنواره را برگزار می کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
باید کار کرد

باید کار کرد

خلوت، مقدمه تفکر است و تفکری مستحسن است که دعوت به خیر کند. اگر امسال که مردم به واسطه شرایط ویژه ناشی از کرونا، مثل سال گذشته بیشتر در خانه‌هایشان هستند، از این فرصت استفاده کنند و در راه خدا و اهل بیت(ع) خادم‌تر باشند، می‌توان گفت این خانه‌نشینی و خلوت، خلوتی مطلوب بوده است.

گفتگو

بیشتر
دفاع به نفع سینما

تقویت بنیه سینما در عرصه جلوه‌های ویژه میدانی چطور بر سینمای ایران تاثیر گذاشته‌ است؟

دفاع به نفع سینما

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر