jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۸۰۴۹۲   ۲۶ تير ۱۳۹۲  |  ۲۱:۵۹

رئیس‌جمهور منتخب با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در بیست و چهارم خرداد ماه گذشته اظهار کرد: در روزهای اول انتخابات، برخی بدگمانی‌ها، تردیدها و شک‌ها وجود داشت، اما دیدیم که خدا با دل‌ها چه کرد و رهبر معظم انقلاب با تدبیرشان، قدم به قدم جامـــعه را هدایت کردند.

به‌ گزارش فارس، حسن روحانی که سه‌شنبه شب در بیست و یکمین محفل انس پیشکسوتان جهاد و شهادت در مسجد ولیعصر(عج) تهران سخن می‌گفت، خاطرنشان کرد: هیچ جناح و فردی احساس نکرد در این انتخابات شکست خورده است و آن خادمی که رای آورد، آن‌قدر با معتدلان دو جناح نزدیک بود که هر دو احساس پیروزی کردند.

وی ادامه داد: پیام انتخابات یازدهم این بود که افراط‌گری ما را به جایی نمی‌رساند و این تعقل است که ما را به هدف نهایی می‌رساند.

روحانی با بیان این‌که «شکاف و اختلاف ما را به جایی نمی‌رساند»، افزود: چرا اشتباه چند نفر یا یک حزب را اینقدر کش می‌دهیم؟ ممکن است همه اشتباهی داشته باشیم، اما باید از پیغمبر اسلام(ص) بیاموزیم و گذشت داشته باشیم و راه را برای آنهایی که آماده بازگشتند، تسهیل کنیم.

رئیس‌جمهور منتخب ملت اظهار کرد: دشمن فکر می‌کرد یک شکاف دائم بین حاکمیت و مردم به وجود آورده و هیچ‌وقت این شکاف پر نمی‌شود و خیلی‌ها تصور می‌کردند یک انتخابات بی‌روح، سرد، بی‌رمق و حداقلی برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام روحانی افزود: حتی برخی دوستان در برخی جاها می‌گفتند که انتخابات حداقلی خواهد بود و شاید بهتر هم باشد که حداقلی شود، اما دیدیم که این انتخابات رشد فکری، خرد جمعی،‌ بیعت مجدد با امام، انقلاب، آرمان‌های بلند، اهداف ملی و منافع ملی نظام با حضور همه در صحنه بود.

وی با اشاره به مشارکت 73 درصدی در انتخابات بیست و چهارم خرداد گفت:‌ دیدیم که همه پای صندوق‌های رای آمدند و چه انتخابات زیبایی بود و همه گلایه‌ها و شکایت‌ها را کنار گذاشتند و حماسه آفریدند.روحانی تاکید کرد: در دیدارهایی که بعد از انتخابات با دیگر نامزدها داشته‌ام، دیدم که آنها نیز به دل احساس پیروزی می‌کردند و در واقع همه افرادی که به صحنه آمده بودند، پیروز انتخابات شدند.

پیروزی‌های دفاع مقدس متعلق به همه مردم است

رئیس‌جمهور منتخب در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: این‌که رژیم صهیونیستی نمی‌تواند ملت ایران را به صورت واقعی تهدید کند و قدم نظامی علیه ما بردارد، به دلیل سابقه هشت سال دفاع مقدس است.

وی با بیان این‌که پیروزی‌های دوران هشت سال دفاع مقدس متعلق به همه ملت است، تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس، عملیات‌های بزرگی داشتیم که همه با هم در آن بودیم و کسی نمی‌تواند بگوید که من تنها بودم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر