jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۵۸۰۰۰۵   ۲۵ تير ۱۳۹۲  |  ۱۶:۴۷

محققان می گویند که بازنشستگی دیرهنگام خطر بیماری آلزایمر یا انواع دیگر زوال عقل را به تاخیر می اندازد.

بازنشستگی دیرهنگام زوال عقل را به تاخیر می اندازد

محققان فرانسوی در این مطالعه، ۴۲۹ هزار نفر با میانگین سنی ۷۲ سال را که از مدت بازنشستگی آنها متوسط ۱۲سال گذشته بود، مورد بررسی قرار دادند.

محققان متوجه شدند که 3.2 درصد این افراد به زوال عقل پیشرفته مبتلا بودند اما میزان ابتلا به این بیماری با افزایش سن بازنشستگی این افراد کاهش نشان می داد.

به عنوان مثال کسانی که در سن ۶۵ سالگی بازنشسته شده بودند حدود ۱۵ درصد کمتر در معرض خطر زوال عقل نسبت به کسانی قرار داشتند که در سن ۶۰ سالگی بازنشسته شده بودند.

پیش از این، دانشمندان انگلیسی نیز اعلام کرده بودند که تعویق بازنشستگی افراد به ‌مدت چند سال می‌تواند باعث تعویق بروز بیماری‌های زوال عقل مانند آلزایمر شود.

دانشمندان «کینگز کالج لندن» با بررسی ۱۳۰۰ ‌نفر که به بیماری‌های زوال عقل مبتلا بودند به این نتیجه رسیدند که بروز این بیماری در افراد، با تحصیلات، اشتغال و بازنشستگی، ارتباط مستقیم دارد.

محققان اعلام کردند: افرادی که دیرتر بازنشسته می‌شوند در مقایسه با افرادی که زودتر بازنشسته می‌شوند، مدت زمان بیشتری در مقابل ابتلا به آلزایمر دوام می‌آورند.

براساس ادعای این دانشمندان هر یک سال کار بیشتر برای افرادی که در شرف بازنشستگی هستند شش هفته ابتلای احتمالی آنها به آلزایمر را به تعویق می‌اندازد.

پیش‌تر در برخی تحقیق‌ها مشخص شده بود که سطح تحصیلات بالاتر، احتمال ابتلا به بیماری‌های زوال عقل از جمله آلزایمر را کاهش می‌دهد.

آلزایمر یکی از بیماری‌های شایع زوال عقل در میان افراد مسن است و از هر ۲۰نفری که بالای ۶۵‌سال سن دارند یک نفر به این بیماری مبتلا می‌شود. (ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در جهان، ناشناخته بودن ویروس کرونا تنها محدود به درک مردم عادی نبود و این ویروس برای جامعه پزشکی هم ناشناخته بود.

خطر تعطیلی بدون پیشگیری

خطر تعطیلی بدون پیشگیری

از امروز محدودیت‌ها در شهرهای قرمز و نارنجی اجرا می‌شود، درحالی‌که پس از اعمال سیاست‌های نادرست، شاهد افزایش تعداد ابتلا و بستری افراد مبتلابه بیماری کرونا بودیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش