دختر نوجوان وقتی در دام اعضای باند وحشت گرفتار شد، با استفاده از فنون رزمی خود را از چنگال آنها نجات داد

جدال دختر 14 ساله با اعضای باند وحشت

هشت عضو یک باند تبهکاری که با ربودن زنان و انتقال آنها به بیابان، اموالشان را دزدیده و آنها را مورد آزار و اذیت قرار می‌دادند، از سوی پلیس آگاهی کرمان دستگیر شدندو به سرقت خودرو، زورگیری خیابانی و حمله به نگهبان یک‌دانشگاه و نیز جرایم سیاه اعتراف کردند.
کد خبر: ۵۷۹۵۱۴

به گزارش جام‌جم، سرهنگ هوشنگ پور رضا قلی، رئیس پلیس آگاهی استان کرمان در این باره گفت: فروردین امسال زن جوانی با حضور در پلیس آگاهی این استان از هشت عضو یک باند به اتهام آدم‌ربایی، آزار و اذیت و سرقت اموال شکایت کرد. در تحقیق از شاکی معلوم شد، روز حادثه در خیابان، دو سرنشین یک خودروی مدل بالا راهش را سد کرده و پس از ضرب و جرح، او را ربوده و با انتقال به خارج از شهر وی را همراه شش عضو دیگر باند مورد آزار و اذیت قرار داده و با سرقت پول و طلایش فرار کرده‌اند.

حمله مردان آزارگر به زنان در خیابان‌های شهر

رئیس پلیس آگاهی استان کرمان یادآور شد: ماموران با اطلاعات به دست آمده از شاکی و چهره‌نگاری رایانه‌ای متهمان، جستجو برای دستگیری اعضای این باند را آغاز کردند.

در ادامه جستجو‌ها چند زن و دختر جوان نیز با حضور در پلیس آگاهی، از اعضای یک باند به اتهام آدم‌ربایی شکایت و عنوان کردند آدم‌ربا‌ها آنها را به بیابان منتقل و پس از آزار و اذیت اموالشان را سرقت کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در ادامه تحقیقات معلوم شد، تصاویر رایانه‌ای به دست آمده از متهمان فراری با هشت مرد شروری که پلیس در تعقیبشان است، مطابقت دارد.

جستجو در این باره ادامه داشت تا این که چند مرد نیز با حضور در پلیس آگاهی و ارائه شکایت‌هایی عنوان کردند افرادی با چاقو در خیابان به آنها حمله‌ور شده و زخمی‌شان کردند. در حالی که تحقیقات ادامه داشت، ماموران ردپای اعضای این باند خشن را در حمله به نگهبان یک دانشگاه در کرمان به دست آوردند و با حضور در آنجا متوجه شدند متهمان برای سرقت گوشی تلفن همراه یک مرد افغان او را تعقیب کرده‌اند که وی برای فرار از دست متهمان وارد دانشگاه شده و از نگهبان آنجا کمک خواسته که سارقان خشن به زور وارد دانشگاه شده و با زخمی کردن نگهبان و کتک زدن مرد افغان، گوشی تلفن همراه او را دزدیده و با ایجاد رعب و وحشت برای دانشجویان، متواری شده‌اند.

دختر رزمی کار، از دست مجرمان گریخت

رئیس پلیس آگاهی استان کرمان خاطرنشان کرد: جستجو‌های شبانه روزی پلیس برای دستگیری اعضای این باند مخوف ادامه داشت تا این که روز‌های پایانی خرداد امسال دختر چهارده ساله‌ای همراه پدرش با حضور در پلیس آگاهی از چهار مرد که قصد ربودن وی را در یکی ازمحله‌های مرکزی شهر کرمان داشتند، شکایت کرد.

در تحقیق از این دختر نوجوان معلوم شد چهار سرنشین خودرویی با حمله به وی، قصد ربودن او را داشتند که دختر نوجوان به دلیل مهارت فنون رزمی با مردان مهاجم درگیر می‌شود و در این هنگام یک مرد مغازه‌دار نیز به کمکش می‌شتابد و مهاجمان با خودرو از محل متواری می‌شوند.

پور رضا قلی یادآور شد: با اطلاعات به دست آمده، معلوم شد افرادی که قصد ربودن او را داشته‌اند، همان اعضای باندی هستند که پلیس در تعقیبشان است. به این ترتیب روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله تازه‌ای شد و چند روز بعد ماموران ردپای یکی از اعضای این باند را به دست آورده و او را در عملیات ضربتی دستگیر کردند. رئیس پلیس آگاهی استان کرمان افزود: متهم در بازجویی، راز تبهکارانه اعضای باند مخوفی را که با آنها همدست بود، فاش کرد.

با اعتراف جوان تبهکار، هفت عضو دیگراین باند نیز چند روز گذشته شناسایی و دستگیر شدند.

اعتراف شرور‌ها به جرایم سیاه

وی با اشاره به این که هفت عضو این باند نوزده تا بیست و چهار ساله بوده و یک عضو دیگر مردی سی و پنج ساله است، تصریح کرد: در تحقیق از متهمان آنها به جرایم خود از جمله حمله به زنان و دختران جوان، ربودن آنها، آزار و اذیت و سرقت اموالشان و نیز ناکامی در ربودن دختر نوجوان، حمله به رانندگان و سرقت خودرو و اموالشان و زخمی کردن برخی از آنها، کتک زدن یک زن در خیابان و سرقت طلاهایش، سرقت کیف یک مرد به قصد اخاذی میلیونی، سرقت از یک تبعه افغان و زخمی کردن نگهبان دانشگاه و ایجاد رعب و وحشت برای افراد حاضر در دانشگاه اعتراف کردند.

در ادامه تحقیقات مشخص شد، خانواده اعضای باند از جرایمی که فرزندانشان مرتکب می‌شدند، اطلاع داشتند و حتی برای آنها مدارک جعلی و پول تهیه می‌کرده و محل‌هایی را در اختیارشان قرار می‌دادند تا در آنجا پنهان شوند.

پوررضا قلی یادآور شد: با اعتراف اعضای این باند به جرایم مختلف، برای آنها قرار قانونی صادر شد. تحقیقات تکمیلی از متهمان ادامه دارد. افرادی که در دام متهمان گرفتار شده‌اند، می‌توانند با حضور در پلیس آگاهی یا دادسرای کرمان از اعضای این باند شکایت کنند.

معصومه ملکی / گروه حوادث

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها