فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران:

توان بازدارندگی ایران اجازه حمله را از دشمنان می گیرد

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به اهمیت نهادینه کردن دین در بین جوانان، نیروی انسانی خداباور و مومن را اساس قدرت نیروی دریایی سپاه دانست و گفت: اگر بتوانیم در خود و در کسانی که درباره آنها وظیفه و تکلیف داریم، باور پیروزی حق بر باطل و تحقق وعده های الهی را ایجاد و تقویت کنیم، ایستادن در برابر دشمنان در هر مقیاسی که باشند، امکان پذیر خواهد بود.
کد خبر: ۵۷۸۲۲۳
ایستادن در برابر دشمنان در هر مقیاسی امکان پذیر است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از سپاه نیوز؛ دریادار پاسدار علی فدوی نیروی انسانی خداباور و مؤمن را اساس قدرت نیروی دریایی سپاه توصیف کرد و گفت: یکی از وظایف سنگین و در عین حال مهم و حساس ما،‌کمک به تقویت باورهای اعتقادی پاسداران و استحکام بنیه فکری و بینشی آنان است.

 وی افزود: اقدامات ما در راه ایفای این مسئولیت باید همراه با علم و معرفت و در عین حال ظرافت و دقت باشد و قبل از هر چیز جلب اعتماد و استقبال را در پی داشته باشد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در این همایش خاطر نشان کرد: یکی از راه های ملکه شدن صفات حسنه و اخلاق دینی، تکرار است.

 وی افزود: در سیره ائمه معصومین علیهم السلام می خوانیم که برای تعقیبات نمازها و یا ایام خاص، اعمال ویژه ای را توصیه می کردند و نسبت به تکرار آنها تأکید فراوان داشتند و معتقد بودند که تکرار و تلقین در تثبیت ملکات و حسنات اخلاقی بسیار مؤثر است.

دریادار فدوی در ادامه اظهار داشت: حماسه عاشورا در پرتو باور، معرفت و ظرفیتی ایجاد شد که یاران امام حسین(ع) در خود ایجاد کرده بودند و به راه خود، وعده های الهی و هدفی مقدس با تمام وجود باور داشتند.

وی افزود: ما نیز اگر بتوانیم در خود و در کسانی که درباره آنها وظیفه و تکلیف داریم، باور پیروزی حق بر باطل و تحقق وعده های الهی را ایجاد و تقویت کنیم، ایستادن در برابر دشمنان در هر مقیاسی که باشند، امکان پذیر خواهد بود، همان گونه که امام(ره) در پرتو اتصال و اتکال به خدا در برابر قدرت های بزرگ مادی معاصر ایستاد و انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند.

دریادار فدوی گفت: به اقتضای سنت الهی برای مقابله با دشمنان بخشی از کار به عهده ما گذاشته شده است که در جای خود باید سهم و نقش خود را به خوبی ایفا کنیم و بخش اعظم کمک از ناحیه خدا خواهد بود.

وی افزود: کمک و عنایت خداوند مشروط است و اگر ما نسبت به میدان آوردن سهم خود به طور کامل اقدام کردیم باید انتظار داشته باشیم که خدا نیز کمبودهای ما را جبران کند و امدادهای خود را نازل نماید.

سردار فدوی در ادامه خاطر نشان کرد: عنصر استطاعت یکی از ملزوماتی است که باید در این معادله به آن توجه کرد و دستورالعمل آن همان آیه شریفه قرآن کریم است که می فرماید:‌"و اعدوا لهم مااستطعتم من قوه" وی افزود: ما در حوزه برنامه ها و فعالیت های دینی و اعتقادی نیز باید ظرفیت، توان، علم،‌ هوشمندی و بصیرت خود را بالاتر ببریم و بخشی از توانمندی ما بهره گیری از ابزارها و راه های نو و تازه است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در پایان سخنان خود به اهتمام درباره مساعدت به مجموعه نمایندگی ولی فقیه در نیرو برای پیشبرد برنامه ها و مأموریت هایش اشاره و بر تقویت حمایت های مادی و معنوی از این مجموعه برای دستیابی به اهداف بلندی که در پیش دارد، تأکید کرد.

در بخشی از این برنامه تعدادی از مسئولین نمایندگی های ولی فقیه در ندسا،‌ عملکرد مجموعه تحت ماموریت خود را تشریح و برای ارتقای کمی و کیفی فعالیت ها تقدیر از همراهی و تلاش فرماندهی نیرو و سایر فرماندهان و مسئولان، خواستار استمرار این همراهی و ارتقای حمایت های مادی و معنوی برای پیشبرد امور و مأموریت های جاری شدند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها