رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از کاهش یک ساعته طرح زوج و فرد در ماه مبارک رمضان خبر داد.
کد خبر: ۵۷۷۹۰۱
تمهیدات ویژه پلیس برای ماه رمضان
سردار حسین رحیمی ، با اشاره به تسهیلات ترافیکی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ همزمان با ماه مبارک رمضان با اشاره به اینکه اجرای طرح برخورد با روزه‌خواری رانندگان و ایجاد آلودگی صوتی و برخورد با متخلفان همچون سال‌های گذشته در دستورکار است، افزود: در جهت تسهیل ترافیکی و تامین نظم و ایمنی عبور و مرور و جلوگیری از تراکم بار ترافیکی در معابر، تقاطع‌ها و میادین سطح شهر به ویژه در زمان افطار برنامه ویژه‌ای را در نظر گیریم.

وی با تاکید بر اینکه تعداد تیم‌های کنترلی پلیس راهور تهران بزرگ در ساعات شب از 21 تا یک بامداد به منظور پیشگیری از بروز هر گونه تراکم در معابر اصلی شهر با توجه به مجوز باز بودن برخی از اصناف از افطار تا اذان صبح تقویت خواهد شد، افزود: برای جلوگیری از مشکلات ترافیکی، جرثقیل‌های پلیس نیز در اطراف اماکن مذهبی و مساجد و حسینیه‌ها مستقر می‌شوند.

وی با اشاره به تداوم اجرای طرح تابستان 92 در ماه مبارک رمضان و پوشش ترافیکی کلیه معابر، میادین و تقاطع‌های همجوار با پارک‌ها، گردشگاه‌ها، اماکن مذهبی و تفرجگاه‌های داخل و پیرامون شهر تهران به ایسنا اظهار کرد :  با توجه به فعال بودن اصناف پایتخت از افطار تا سحر در شب‌های ماه مبارک رمضان از شهروندان درخواست می‌کنیم ضمن رعایت قوانین و مقررات رانندگی، از توقف در محل‌های غیرمجاز و ایجاد سد معبر و مزاحمت ترافیکی برای سایر رانندگان به طور جدی خودداری کنند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در خصوص ساعت اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد نیز گفت: ساعت اجرای طرح ترافیک در ماه مبارک رمضان تغییری نمی‌کند، اما به جهت حال روزه‌داران و تسهیل تردد ساکنین هسته مرکزی شهر، ساعت پایان اجرای طرح زوج و فرد از ساعت 19 به 18 کاهش خواهد یافت.

رحیمی از تدابیر پیشگیرانه پلیس راهور تهران در خصوص سد معبر در اطراف رستوران‌ها، سالن‌های غذاخوری، کافی‌شاپ‌ها، قهوه‌خانه‌ها و اماکن تفریحی خبر داد و تصریح کرد: در این راستا تذکرات لازم به صنوف مربوطه داده شده و ماموران پلیس راهور نیز با تمهیدات اندیشیده شده ضمن برخورد با متخلفان در این مناطق نیز مستقر خواهد شد.

وی از تمامی روزه‌داران خواست در ماه مبارک رمضان ضمن رعایت قوانین و مقررات رانندگی، از ایجاد مزاحمت‌های ترافیکی خصوصا پارک دوبله و سد معبر خودداری کنند، چرا که پلیس مجبور است برای رفع سد معبر نسبت به انتقال خودروهای متخلفان به پارکینگ اقدام کند. ( ایسنا)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها