jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۵۷۶۶۹۳   ۱۴ تير ۱۳۹۲  |  ۱۹:۲۵

دبیرستاد ملی زن و خانواده گفت: ۳ شاخص اصلی سرپرست خانوار بودن، تعداد اولاد و سن خانم‌ها، شاخص‌های تعیین اولویت‌های بیمه زنان خانه‌دار است.

اولویت‌های پوشش بیمه زنان خانه‌دار مشخص شد

فریبا حاجی علی در گفت‌وگو با فارس گفت: دستورالعمل بیمه زنان خانه‌دار در ستاد ملی زن و خانواده مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تصویب شد و به منظور اجرایی شدن آن چند دستگاه از جمله سازمان بهزیستی، کمیته امداد و وزارت بهداشت مکلف شدند تا اولویت تخصیص اعتبارات برای سال 92 و حتی اولویت‌های افراد را برای اجرایی شدن بیمه زنان خانه دار را آماده کنند.

وی ادامه داد: اولویت‌های مطرح شده برای بیمه زنان خانه‌دار، زنان سرپرست خانوار، تعداد اولاد و سن خانم‌ها است. این ۳شاخص به عنوان شاخص‌های اصلی بیمه زنان خانه‌دار درنظرگرفته شده است اما چون جامعه آماری 200 هزار نفر را می‌توانیم تحت پوشش بیمه‌ای قرار دهیم ممکن است شاخص‌ها را ریزتر کنیم.

دبیر ستاد ملی زن و خانواده تصریح کرد: ممکن است چون مجموعه افرادی که از طرف کمیته امداد یا سازمان بهزیستی معرفی می‌شوند بیشتر از 200 هزار نفر باشند شاخص‌ها را ریزتر ‌کنیم و افرادی را که نیازمندتر هستند تحت پوشش قرار می‌گیرند.

حاجی علی ادامه داد: به این ترتیب تا پایان سال 92، حدود 200 هزار نفر تحت پوشش بیمه‌ زنان خانه دار قرار می‌گیرند و تا پایان برنامه پنجم توسعه یک میلیون نفر و طی برنامه‌های توسعه ششم و هفتم حدود 19 تا 20 میلیون زن خانه‌دار تحت شمول این قانون قرار می‌گیرند.

وی خاطرنشان کرد: چون مجلس هم موافقت خود را با این برنامه اعلام کرده است و منابع مالی آن هم در بودجه در نظر گرفته شده است امیدواریم این برنامه در دولت‌های بعدی نیز استمرار پیدا کند.

وی ادامه داد: بیمه زنان خانه‌دار از اولویت‌های دولت جدید نیز است و در صحبت نمایندگان رئیس جمهور منتخب و کسانی که در این حوزه صحبت می‌کنند بحث بیمه زنان خانه‌دار و بالاخص بیمه زنان سرپرست خانوار برایشان اولویت خاصی دارد و امیدواریم با این رویکرد این طرح استمرار پیدا کند و در دولت‌های آینده هم اجرایی شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر