jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۵۷۵۶۳۰   ۱۰ تير ۱۳۹۲  |  ۱۷:۲۸

مجری طرح های مطالعاتی گیاهان دارویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد گفت: بررسی و مطالعات پژوهشگران این دانشگاه برروی گیاه اسطوخدوس نشان می دهد، تاثیر این گیاه در درمان اختلالات عصبی از داروی دیازپام موثرتر است.

اسطوخدوس در درمان اختلالات عصبی موثرتر از دیازپام است

دکتر علی کاظمی باباحیدری با بیان مطلب فوق، افزود: پژوهشگران این دانشگاه در پنج ماه بررسی و مطالعه بر روی ترکیب های گیاه اسطوخدوس و تاثیر آن بر پروتئین گابای بدن و مقایسه آن با داروی شیمیایی دیازپام دریافتند یکی از ترکیب های گیاه اسطوخدوس در درمان اختلالات عصبی نسبت به داروی شیمیایی دیازپام اثر بخش تر است.

وی اضافه کرد: این داروی گیاهی در درمان اختلالات عصبی نظیر استرس و اضطراب موثر است و استفاده از آن هیچ عارضه ای ندارد.

کاظمی اظهارداشت: بخش نخست این پژوهش در هشتمین کنفرانس بین المللی شیمی و فیزیک تئوری مجارستان پذیرفته شده است.

مجری طرح های مطالعاتی گیاهان دارویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد افزود: با توجه به نتایج بررسی و مطالعات بر روی گیاه اسطوخدوس از هفته جاری آزمایش بر روی این گیاه در مجتمع آزمایشگاهی دانشگاه آزاد واحد شهرکرد آغاز می شود.

کاظمی خاطرنشان کرد: اجرای کامل این پژوهش ۱۰۰ میلیون ریال اعتبار نیاز دارد.

اسطوخودوس گیاهی بوته ای از خانواده نعناع است که به صورت درختچه در جاهای مرطوب می روید و طبیعتی گرم و طعمی تند و تلخ دارد و برای کشت از قلمه و بذر آن می توان استفاده کرد.

این گیاه دارای خواص دارویی فراوان است و در درمان برخی بیماری ها نظیر ناراحتی های عصبی، اضطراب و سردرد موثر است.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر
نبرد با هپاتیت در بارداری

رئیس انجمن متخصصین زنان، زایمان و مامایی ایران می‌گوید دوره بارداری مادر مبتلا به هپاتیت ویروسی B در صورتی كه كبدش خیلی گرفتار نباشد، به‌خوبی طی می‌شود

نبرد با هپاتیت در بارداری

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها