jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۵۷۲۲۰۳   ۲۸ خرداد ۱۳۹۲  |  ۱۳:۰۲

دو سارق سابقه دار که با ترفند درخواست آب برای رفع تشنگی، طلاجات زنان کهنسال را به سرقت می بردند، توسط ماموران پلیس مرکز استان اصفهان دستگیر شدند.

نوشیدن آب بهانه ای برای سرقت طلاجات پیرزن ها

به گزارش روز سه شنبه جام جم آنلاین به نقل از پایگاه پلیس، سرهنگ حسن یاردوستی فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان گفت: روز گذشته زنی کهنسال با مراجعه به کلانتری اعلام داشت افرادی ناشناس به بهانه آشامیدن آب پس از بستن دهان و تهدید کردن وی اقدام به ربودن طلاجاتش کرده اند، به همین جهت موضوع رسیدگی به شکایت زن سالخورده به صورت ویژه در دستور کار ماموران آن یگان قرار گرفت.

وی افزود:با انجام تحقیقات و اخذ اظهارات شاکیه مشخص شد متهمان با شناسایی محل و طعمه خود همچنین در نبود فرزندان و اهالی این خانواده به در منزل این پیرزن رفته و درخواست آب می کنند و هنگامی که وی برای آوردن آب به داخل می رود سارقان با استفاده از فرصت، دست و پای پیرزن را بسته و طلاجات وی که شامل هفت حلقه النگو ویک حلقه انگشتر بوده را به سرقت برده اند.

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان تصریح کرد: با تصویر به دست آمده از چهره نگاری به وسیله توصیفات مالباخته، مشخص شد که این سرقت توسط افراد سابقه دار صورت گرفته که بلافاصله ماموران با انجام تحقیقات لازم  یکی از مجرمان را در منطقه شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی وی را در یک عملیات ویژه دستگیر کردند.

سرهنگ یاردوستی اظهارداشت: پس از انتقال متهم به کلانتری وی که در ابتدا منکر هر گونه سرقتی بود  وقتی با مدارک و مستندات پلیس مواجه شد با اقرار به بزه انتسابی و همدستی با فرد دیگری، گفت: با ترفند درخواست آب برای رفع تشنگی، منازل افراد کهنسال بخصوص پیرزن هایی که وضعیت مالی خوب و دارای طلاجات بوده را شناسایی کرده و در اقدامی طلاهای آنها را به سرقت می بردیم.

این مقام مسئول انتظامی افزود: در این راستا با همکاری متهم همدست دیگر وی نیز که از سارقان سابقه دار در سطح منطقه بود هم شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی در اقدامی غافلگیرانه دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان خاطرنشان کرد: متهمان پس از اعتراف صریح خود به سرقت های صورت گرفته با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی داده شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر