jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۵۷۱۹۱۷ ۲۷ خرداد ۱۳۹۲  |  ۱۶:۰۴

معاون سرمایه‌های اجتماعی مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: طرح کاهش ساعت کاری زنان بعد از تصویب در هیأت وزیران هم‌اکنون در انتظار تصمیم نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

کاهش ساعت کاری زنان در انتظار تصویب مجلس

پروین هدایتی در گفت‌وگو با فارس گفت: تقلیل ساعت کاری زنان به صورت یک ماده واحده در هیأت وزیران مطرح شد و مصوب شد مبنی بر اینکه ساعت کار خانم‌هایی که شرایط خاص دارند مانند اینکه فرزند زیر هفت سال دارند و یا اینکه سرپرست خانوار هستند و یا همسر و فرزند معلول دارند، ساعت کاری آنها از 44 ساعت به 36 ساعت در هفته تقلیل پیدا کند.

وی ادامه داد: این مساله در هیأت وزیران مطرح و مصوب شد و برای اجرایی شدن باید در دستور کار مجلس قرار گیرد و بعد از تصویب در مجلس قابل اجرا شدن می‌شود.

معاون سرمایه‌های اجتماعی مرکز امور زنان تصریح کرد: از زمانیکه این قضیه در هیأت وزیران مطرح شد تا مدت زیادی مجلس درگیر لایحه بودجه بود و تا زمانیکه بودجه در دستور کار مجلس قرار دارد اجازه ندارد روی طرح دیگری کار کند و حالا با توجه به اینکه مدتی است بودجه از دستور کار دولت خارج شده است لوایحی که از قبل مطرح شده بودند را به ترتیب در دستور کار خود قرار می‌دهند و باید منتظر بود تا ببینیم کمیسیون مربوطه این طرح را چه زمانی مورد بررسی قرار می‌دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت بی‌هوا

مدیریت بی‌هوا

روز‌های تقویم یکی‌یکی سیاه می‌شود، درست مانند آسمان این روزهای کلانشهرهای کشور‌ که غرق دود است اما آلودگی هوا داستان تازه‌ای نیست و این مشکل چند دهه است که برای شهروندان شاخ‌و‌شانه می‌کشد.

پیام امید برای پرستاران

پیام امید برای پرستاران

دیروز در روز پرستار، افراد زیادی به ما تبریک گفتند، اما یک تبریک بیشتر از همه باعث خوشحالی جامعه پرستاری شد؛ پیام تبریک رهبر معظم انقلاب که به جامعه پرستاری امیدی دوباره داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر