jamejamsara
سرا آشپزی کد خبر: ۵۷۱۵۰۷   ۲۶ خرداد ۱۳۹۲  |  ۱۱:۳۹

هیچ می‌دانستید با همین کیکهای بسته بندی که در مغازه‌ها و سوپرمارکت‌ها به فروش می‌رسد می‌توان کیک دیگری تهیه کرد که باب طبع بچه‌ها و خودتان باشد؟ پس دست به کار شوید.

مواد لازم:
کیک آماده: ۱ عدد
خامه: ۲۵۰ میلی لیتر
شکلات: به مقدار لازم
اسمارتیز: به مقدار لازم
پودر ژله: ۱ بسته
آب جوش: ۱ لیوان

طرز تهیه:

کیک را با دست خوب خرد کنید سپس خامه صبحانه را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا کمی یکدست شود. اسمارتیز و شکلات را اضافه کنید و کمی هم بزنید تا مواد در تمام قسمت‌ها پخش شود سپس کف یک ظرف یا قالب را نایلون انداخته مواد کیک را در آن بریزید و فشرده کنید رویش را بپوشانید و حداقل نیم ساعت بزارید خوب سفت شود. سپس از یخچال خارج کنید نایلون را از آن جدا کرده بقیه خامه صبحانه را به آرامی روی کیک بمالید و ده دقیقه‌ای در یخچال بگذارید تا سرد شود. سپس با برش‌های مربع نیم سانت تا یک سانتی متر ژله سفت آن را تزیین کنید.
 
طرز تهیه ژله:

یک بسته پودر ژله به رنگ دلخواه را با یک لیوان اب جوش حل کنید و در یک ظرف مستطیل که کف آن را چرب کرده‌اید به عمق ۳ تا ۵ میلیم‌تر ژله را بریزید در یخچال قراردهید پس از سفت شدن از بخچال خارج کنید و با چاقو به اندازه نیم سانتی متر برش بزنید.
خامه را به اندازه‌ای بریزید که کیک کمی حالت خمیری به خود بگیرد.
هر چه ضخامت ژله نازک‌تر باشد بهتر روی کیک قرارمی گیرد. ضخامت زیاد سبب سنگینی ژله می‌شود و از روی خامه لیز می‌خورد. نکته
اگر دوست داشته باشید می‌توانید شکلات ذوب شده به کیک اضافه کنید تا کیک شکلاتی درست کنید. می‌توانید گردوی خرد شده هم به آن اضافه کنید.

 >> کوکری آی آر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر