رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به ترخیص 5500 تن کره از گمرک گفت: این کره‌ها ظرف هفته آینده پس از فرآوری و بسته‌بندی در کارخانه‌های داخلی روانه بازار می‌شود.
کد خبر: ۵۶۹۸۸۷
ورود کره‌های وارداتی به بازار از هفته آینده

یدالله صادقی امروز دوشنبه در نشستی درباره‌ی این‌که چه زمانی کمبود کره در بازار برطرف می‌شود گفت: پیش‌بینی می‌کنیم از اواسط هفته آینده کره‌های ترخیص شده از گمرک وارد بازار شوند.

به گفته وی این کره‌ها پس از تخصیص ارز مرجع توانستند از گمرک ترخیص شوند.

او درباره‌ی دلایل افزایش قیمت تخم‌مرغ در بازار گفت: دامنه قیمتی تخم مرغ در بازار بین شانه‌ای 6700 تا 7000 تومان است. البته همواره در بازار مرغ و تخم‌مرغ به صورت مقطعی شاهد نوسان‌هایی بوده‌ایم اما براساس اعلام وزارت جهاد کشاورزی هم‌اکنون بین تولید و تقاضای تخم‌مرغ تناسب وجود دارد.

به گفته‌ رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران حداکثر قیمت تخم‌مرغ در بازار شانه ای 7000 تومان است.

صادقی هم‌چنین درباره‌ی تعداد جواز‌های تاسیس و پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی صادر‌شده در سال قبل گفت: در سال گذشته تعداد پروانه‌های بهره‌برداری، سرمایه‌گذاری و اشتغالزایی آنها به ترتیب 30، 40 و 20 درصد کاهش یافت.

وی افزود: با وجود کاهش تعداد پروانه‌های بهره‌برداری صادر‌شده در سال قبل صادرات غیر نفتی استان تهران با افزایش 47 درصدی به 3 میلیارد و 102 میلیون دلار رسید.

او همچنین از اجرای طرح ضیافت به مناسبت آغاز ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: این طرح قرار است یک هفته قبل از شروع ماه رمضان یا در دهه‌ اول این ماه اجرا شود. در این راستا پنج نمایشگاه در مناطق حکیمیه، فرهنگسرای خاوران، مصلی، پارک ارم و بوستان ولایت برگزار می‌شود.(ایسنا)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها