معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اختصاص 3000 میلیارد تومان برای طرح‌های مشاغل خانگی خبر داد و گفت: در صورت تصویب شورای پول و اعتبار وام 15 میلیون تومانی مشاغل خانگی به 20 میلیون تومان افزایش خواهد یافت.
کد خبر: ۵۶۸۲۷۴

علی‌اکبر لبافی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: سیستم بانکی در آخرین جلسه شورای عالی کار در حضور معاون اول رئیس‌جمهور تعهد کرد که تا ابلاغ سهم جدید، پرداخت تسهیلات همه طرح‌های قبلی از جمله مشاغل خرد و خانگی به روند گذشته ادامه یابد که خوشبختانه تاکنون در حال پرداخت است. وی ادامه داد: در بحث تامین اعتبار مشاغل خانگی، مشارکت و موافقت سیستم بانکی، بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی را گرفته‌ایم و در حوزه مشاغل خانگی 3000 میلیارد تومان اعتبار درخواست کرده‌ایم که باید به تائید شورای عالی پول و اعتبار برسد.

لبافی درباره افزایش وام مشاغل خانگی نیز گفت: میزان وام مشاغل خانگی 15 میلیون تومان است که پرداخت آن به روال گذشته ادامه دارد، اما افزایش میزان وام به 20 میلیون تومان را پیشنهاد کرده‌ایم که طبعا باید در شورای پول و اعتبار به تصویب برسد و پس از این تائید، وام 15 میلیون تومانی مشاغل خانگی را به 20 میلیون تومان افزایش خواهیم داد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار در پاسخ به این پرسش که آیا با افزایش میزان وام از 15 میلیون تومان به 20 میلیون تومان، تعداد متقاضیان کمتری شانس گرفتن وام را پیدا نمی‌کنند، اظهارکرد: عده‌ای معتقدند که اگر این افزایش صورت گیرد، چون منابع محدود است تعداد کسانی که وام می‌گیرند کمتر می‌شود، اما در حقیقت این وام برای خرید ابزار کار است و چون عمده متقاضیان ثبت‌نام را فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تشکیل می‌دهند، برای خرید ابزار کارشان نیاز به ارقام بیش از 15 میلیون تومان دارند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها