jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۵۶۴۶۰۷ ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۲  |  ۲۱:۲۰

رئیس اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات کشاورزی گفت: گزارش‌هایی مبنی بر وجود شش میوه خارجی پرتقال، آناناس، نارگیل، انگور، گلابی و زنجبیل در بازار با وجود ممنوعیت وجود دارد.

سیدرضا نورانی در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به این‌که چرا پرتقال‌های مصری و ترک در بازار به فروش می‌رسد، گفت: دریکی دو هفته اخیر گزارش‌هایی به اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان مبنی بر وجود پرتقال، آناناس، نارگیل، انگور، گلابی و زنجبیل خارجی در بازار رسیده است.

وی افزود: وجود این میوه‌ها در بازار در حالی است که واردات انواع میوه غیر از موز ممنوع اعلام شده است.

وی ادامه داد: حتی اخیرا از مرز بازرگان نیز یکی از اعضای اتحادیه تماس گرفت و ورود پرتقال را از این مرز خبر داد، از همدان نیز تماس گرفته و وجود پرتقال خارجی در بازارهای این استان را خبر داده‌اند.نورانی گفت: از آنجایی که این میوه‌ها فسادپذیر هستند و باید سردخانه‌ای باشد، واردات آنها به نظر عجیب می‌آید.وی ادامه داد: اگر فرض کنیم که این میوه‌ها با مجوز تعاونی‌های مرزنشین نیز آمده باشد، باید در همان استان‌ها مصرف شود و اگر از این استان‌ها خارج شود باز قاچاق محسوب می‌شود.

رئیس اتحادیه صادر‌کنندگان و واردکنندگان میوه تصریح کرد: دولت باید جلوی ورود این میوه‌ها به کشور را بگیرد زیرا از آنجایی که قرنطینه آنها رعایت نمی‌شود، احتمال بروز انواع آفات وجود دارد که در صورت شیوع برای مبارزه با آن میلیون‌ها دلار باید هزینه شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

جهاد همچنان باقی است

جهاد همچنان باقی است

چهلمین سال است که مردم ایران آغاز یک دفاع را جشن می‌گیرند. هرچند جنگ، تلخی و سختی و سیاهی دارد، اما آغاز دفاع‌مقدس از 31شهریور شروع فصل جدیدی از جهاد و ایستادگی بود که ثمره آن، امروز مصونیت‌بخشی نظام در ساحات مختلف است.

وقت‌کشی به نفع کرونا

وقت‌کشی به نفع کرونا

دیروز رئیس‌جمهور از احتمال بازگشت برخی محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا در بعضی از استان‌ها خبر داد و به نظر می‌رسد بعد از گذشت حدود سه هفته از آغاز موج سوم همه‌گیری کرونا در ایران، دولت بالاخره به فکر اجرای تدابیری سختگیرانه برای کنترل این موج افتاده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر