jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۵۶۴۶۰۷ ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۲  |  ۲۱:۲۰

رئیس اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات کشاورزی گفت: گزارش‌هایی مبنی بر وجود شش میوه خارجی پرتقال، آناناس، نارگیل، انگور، گلابی و زنجبیل در بازار با وجود ممنوعیت وجود دارد.

سیدرضا نورانی در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به این‌که چرا پرتقال‌های مصری و ترک در بازار به فروش می‌رسد، گفت: دریکی دو هفته اخیر گزارش‌هایی به اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان مبنی بر وجود پرتقال، آناناس، نارگیل، انگور، گلابی و زنجبیل خارجی در بازار رسیده است.

وی افزود: وجود این میوه‌ها در بازار در حالی است که واردات انواع میوه غیر از موز ممنوع اعلام شده است.

وی ادامه داد: حتی اخیرا از مرز بازرگان نیز یکی از اعضای اتحادیه تماس گرفت و ورود پرتقال را از این مرز خبر داد، از همدان نیز تماس گرفته و وجود پرتقال خارجی در بازارهای این استان را خبر داده‌اند.نورانی گفت: از آنجایی که این میوه‌ها فسادپذیر هستند و باید سردخانه‌ای باشد، واردات آنها به نظر عجیب می‌آید.وی ادامه داد: اگر فرض کنیم که این میوه‌ها با مجوز تعاونی‌های مرزنشین نیز آمده باشد، باید در همان استان‌ها مصرف شود و اگر از این استان‌ها خارج شود باز قاچاق محسوب می‌شود.

رئیس اتحادیه صادر‌کنندگان و واردکنندگان میوه تصریح کرد: دولت باید جلوی ورود این میوه‌ها به کشور را بگیرد زیرا از آنجایی که قرنطینه آنها رعایت نمی‌شود، احتمال بروز انواع آفات وجود دارد که در صورت شیوع برای مبارزه با آن میلیون‌ها دلار باید هزینه شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر