jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۶۳۱۴۸   ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۲  |  ۱۸:۵۶

مدیر کل دفتر امور بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: روی هفت میلیون هکتار از اراضی کشور عملیات بیابان‌زدایی صورت گرفته است که دو میلیون هکتار آن جنگل دست کاشت است.

عباس کارگر در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این‌که ایران در زمینه بیابان‌زدایی میان کشورهای منطقه دارای مقام اول است، افزود: اکنون روند پیشرفت ایران در زمینه بیابان زدایی بسیار مناسب است و کشورهای دیگر از این طرح استقبال کرده‌اند. وی تصریح کرد: نماینده سازمان ملل تاکید کرده که ایران به عنوان مرکز آموزشی دنیا در زمینه بیابان‌زدایی اقدامات لازم را برای آموزش دیگر کشورها انجام دهد.

مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور یادآور شد: در طرح‌های بیابان‌زدایی علاوه بر اقدامات دولتی، مشارکت‌های مردمی نیز سهم بسزایی در ایجاد توسعه همه جانبه که نقش مهمی در بیابان‌زدایی دارد، داشته است.

به گفته وی، علاوه بر استان‌های خراسان جنوبی،‌ کرمان و تهران که طرح ترسیب کردن در آنها به اجرا درآمده، استان‌های اصفهان، یزد و آذربایجان غربی نیز برای اجرای آن اعلام آمادگی کرده و اقدامات لازم را انجام داده است.

کارگر با بیان این‌که طرح‌های بیابان‌زدایی تنها شامل نهال کاری نمی‌شود، افزود: توسعه فضای سبز، اشتغال پایدار و تامین غذای مردم از دیگر اقداماتی است که برای مقابله با بیابان‌زایی انجام شده است. علاوه بر آن مردم در تمام اقدامات سهیم بوده و حتی جنگل‌های دست کاشت منطقه نیز از سوی مردم ایجاد شده و مراقبت می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها