jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۶۳۱۴۸   ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۲  |  ۱۸:۵۶

مدیر کل دفتر امور بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: روی هفت میلیون هکتار از اراضی کشور عملیات بیابان‌زدایی صورت گرفته است که دو میلیون هکتار آن جنگل دست کاشت است.

عباس کارگر در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این‌که ایران در زمینه بیابان‌زدایی میان کشورهای منطقه دارای مقام اول است، افزود: اکنون روند پیشرفت ایران در زمینه بیابان زدایی بسیار مناسب است و کشورهای دیگر از این طرح استقبال کرده‌اند. وی تصریح کرد: نماینده سازمان ملل تاکید کرده که ایران به عنوان مرکز آموزشی دنیا در زمینه بیابان‌زدایی اقدامات لازم را برای آموزش دیگر کشورها انجام دهد.

مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور یادآور شد: در طرح‌های بیابان‌زدایی علاوه بر اقدامات دولتی، مشارکت‌های مردمی نیز سهم بسزایی در ایجاد توسعه همه جانبه که نقش مهمی در بیابان‌زدایی دارد، داشته است.

به گفته وی، علاوه بر استان‌های خراسان جنوبی،‌ کرمان و تهران که طرح ترسیب کردن در آنها به اجرا درآمده، استان‌های اصفهان، یزد و آذربایجان غربی نیز برای اجرای آن اعلام آمادگی کرده و اقدامات لازم را انجام داده است.

کارگر با بیان این‌که طرح‌های بیابان‌زدایی تنها شامل نهال کاری نمی‌شود، افزود: توسعه فضای سبز، اشتغال پایدار و تامین غذای مردم از دیگر اقداماتی است که برای مقابله با بیابان‌زایی انجام شده است. علاوه بر آن مردم در تمام اقدامات سهیم بوده و حتی جنگل‌های دست کاشت منطقه نیز از سوی مردم ایجاد شده و مراقبت می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها