jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۶۳۱۴۸   ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۲  |  ۱۸:۵۶

مدیر کل دفتر امور بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: روی هفت میلیون هکتار از اراضی کشور عملیات بیابان‌زدایی صورت گرفته است که دو میلیون هکتار آن جنگل دست کاشت است.

عباس کارگر در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این‌که ایران در زمینه بیابان‌زدایی میان کشورهای منطقه دارای مقام اول است، افزود: اکنون روند پیشرفت ایران در زمینه بیابان زدایی بسیار مناسب است و کشورهای دیگر از این طرح استقبال کرده‌اند. وی تصریح کرد: نماینده سازمان ملل تاکید کرده که ایران به عنوان مرکز آموزشی دنیا در زمینه بیابان‌زدایی اقدامات لازم را برای آموزش دیگر کشورها انجام دهد.

مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور یادآور شد: در طرح‌های بیابان‌زدایی علاوه بر اقدامات دولتی، مشارکت‌های مردمی نیز سهم بسزایی در ایجاد توسعه همه جانبه که نقش مهمی در بیابان‌زدایی دارد، داشته است.

به گفته وی، علاوه بر استان‌های خراسان جنوبی،‌ کرمان و تهران که طرح ترسیب کردن در آنها به اجرا درآمده، استان‌های اصفهان، یزد و آذربایجان غربی نیز برای اجرای آن اعلام آمادگی کرده و اقدامات لازم را انجام داده است.

کارگر با بیان این‌که طرح‌های بیابان‌زدایی تنها شامل نهال کاری نمی‌شود، افزود: توسعه فضای سبز، اشتغال پایدار و تامین غذای مردم از دیگر اقداماتی است که برای مقابله با بیابان‌زایی انجام شده است. علاوه بر آن مردم در تمام اقدامات سهیم بوده و حتی جنگل‌های دست کاشت منطقه نیز از سوی مردم ایجاد شده و مراقبت می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

سازمان صداوسیمای جمهوری ایران در ادامه تلاش برای تقویت روابط فرهنگی-رسانه‌ای با کشورهای دوست، از جمله روسیه، اینک در مسیر اقدامی بنیادین و اساسی قرار گرفته است که می‌تواند روابط ایران و روسیه را در همه عرصه‌ها با تحولی چشمگیر و رو به جلو هدایت کند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر