jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۵۵۹۳۳۸ ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۲  |  ۱۲:۲۰

پژوهشی تازه نشان می دهد، زنان سیگاری اگر پیش از30 سالگی استفاده از دخانیات را کنار بگذارند، از مرگ‌ زودرس در امان می مانند .

به گزارش بی‌بی‌سی به نقل از تحقیقی منتشر شده در مجله لانست، به گفته پروفسور ریچارد پیتو که همراه با گروهی از همکارانش اطلاعات بیش از یک میلیون زن سیگاری طی دهه 1950 تا 1960 را بررسی کرده، زنانی که پیش از 30 سالگی سیگار و دخانیات را کنار بگذارند، کمابیش به طور کامل از ابتلا به بیماری‌های حاصل از مصرف تنباکو خلاص شده و از مرگ زودرس ناشی از این بیماری‌ها نجات می‌یابند.

پروفسور پیتو همچنین گفته: بررسی اثرات کشیدن سیگار بر عمر زنان به سبب شیوع دیرترش میان آنها، دیرتر هم میسر شده است اما آنچه ما در این تحقیق به دست آورده‌ایم نشان می‌دهد ​ اگر زنان نیز به اندازه مردان به سیگار روی آورند، مرگ و میرشان مساوی با همتاهای سیگاری جنس مذکر خواهد بود.

طبق تحقیق مذکور، زنانی که تا مرز 30 سالگی سیگار می‌کشیده‌اند یک ماه کمتر از حد طبیعی عمر کرده‌اند و کسانی که تا 40 سالگی کشیدن سیگار را کنار گذاشته‌اند نیز یک سال از عمرشان کم شده است، اما چشم‌انداز سلامتی زنانی که پیش از 30 سالگی سیگار را ترک کرده‌اند در درازمدت بهتر است.

در نتایج نهایی این پژوهش تاکید شده بیش از نیمی از زنان سیگاری و علاقه‌مند به کشیدن سیگار طی سال‌های دیگر عمرشان، به سبب اثرات تنباکو خواهند مرد و هر سیگاری هر قدر زودتر از کشیدن سیگار دست بکشد، نتیجه بهتری خواهد گرفت.

منبع : بی بی سی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر