jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۵۵۶۰۰۲   ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۲  |  ۱۶:۳۸

روغن‌های گیاهی ریزمغذی‌هایی دارند که علاوه بر حفظ سلامت موها باعث رشد بیشترشان می‌شوند. استفاده هر روزه از این روغن‌ها به پیشگیری از شوره سر کمک می‌کند و مانع خشکی پوست سر می‌شود. درباره آنها بیشتر بدانید

اگر موهایتان خشک است، روغنهایی که ذیلاً از آنها نام برده شده، بیشترین استفاده و بهترین بازدهی را برای چرب‌کردن موها دارد.

 

روغن زیتون

این مرطوب و چرب‌کننده چندمنظوره که در صدر جدول قرار دارد، به موها استحکام می‌بخشد و آنها را درخشان می‌کند و برای موهای خشک بسیار مناسب است. روغن زیتون باید مدتی پس از استفاده و قبل از خواب حتما شسته شود. حتی مقدار کمی از آن روی پوست خشک هم معجزه می‌کند.

روغن نارگیل

می‌توان به روغن نارگیل لقب بهترین چرب‌کننده معطر را هم داد که هم به شکل غلیظ و هم رقیق وجود دارد. نارگیل سرشار از مولکول‌های چربی سالم است که حتی با لمس کردن، این چربی را حس می‌کنید. چربی نارگیل بسرعت جذب می‌شود و بدون آن که حالتی چرب به موها بدهد، آنها را نرم و تغذیه می‌کند.
استفاده از آن همراه شامپو عالی است و در مورد پوست خشک گزینه‌ای مناسب برای نرم‌‌کردن بافت و لطافت‌ بخشیدن به آن بدون بستن منافذ پوستی است.

روغن هویج

احتمالا نام این روغن را کمتر شنیده‌اید؛ اما محصولات حاوی آن برای نرم‌کردن موهای خشک و چرب‌کردن آنها معجزه می‌کند. همچنین این روغن به علت ترکیبات ویژه، موها را بخوبی تغذیه و آنها را به جای براق‌کردن، درخشنده می‌کند. ترکیب آن با سایر روغن‌ها هم برای موهای خشک خوب است و به عنوان نرم‌کننده و حالت‌دهنده استفاده می‌شود.

روغن بادام

یکی از روغن‌های رایج و خوب برای چرب‌کردن موها و لطیف کردن پوست‌ خشک، روغن بادام است. پروتئین‌های موجود در این روغن به بازسازی سطح پوست کمک می‌کند و حالت الاستیکی آن را بهبود می‌بخشد. البته بهتر است آن را با محصولات شوینده مخلوط کنید، اما به تنهایی هم می‌تواند موها را درخشان، چرب و مقاوم کند.

روغن آفتابگردان

این روغن روی پوست و موها به یک اندازه تأثیر مثبت دارد و حتی برای موها و پوست‌های چرب هم مفید است. استفاده از آن موها را چرب می‌کند، اما سنگین نمی‌کند و از آنجا که به شکل طبیعی حاوی مقادیر زیادی ویتامین «ای» است، در ترمیم سلولی نقش دارد. مقدار کمی از آن هم تأثیر چرب‌کنندگی زیادی برای موها دارد.

>> وحید کیانپور - کارشناس ارشد گیاهان و مواد اولیه دارویی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها