jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۵۵۳۵۰۵ ۲۳ فروردين ۱۳۹۲  |  ۱۷:۳۲

تبلیغات ریاست جمهوری ونزوئلا پنجشنبه شب پس از ده روز به پایان رسید تا مردم این کشور فردا (یکشنبه) برای تعیین جانشین هوگو چاوز به پای صندوق‌های رای بروند. به گزارش الجزیره، اگرچه انتخابات فردا بین هفت نفر برگزار می‌شود اما رقابت اصلی میان مادورو کاپریلس، نامزد غربگرای حزب ائتلاف وحدت دموکراتیک و نیکلاس مادورو، معاون چاوز است.

انتخابات روز یکشنبه، اولین انتخابات طی 14 سال گذشته است که هوگو چاوز در آن حضور ندارد. چاوز ماه گذشته میلادی پس از ماه‌ها ابتلا به بیماری سرطان درگذشت. وی پیش از مرگ خود اعلام کرده بود که حامیانش در انتخابات آینده به مادورو رای بدهند.

در آخرین روز تبلیغات، صدها هزار نفر از طرفداران مادورو با پوشیدن لباس‌های قرمز در کاراکاس، پایتخت ونزوئلا تجمع کرده و شعارهایی را در راستای حمایت از نامزد خود سر دادند. البته آخرین روز تبلیغات هواداران مادورو یک مهمان ویژه نیز داشت. دیه‌گو مارادونا، ستاره سابق فوتبال آرژانتین و سرمربی سابق تیم ملی این کشور که روز پنجشنبه برای حمایت از مادورو به کاراکاس سفر کرده بود، با امضای توپی آن را به میان جمعیت هوادار مادورو شوت کرد. رلیونل لوپز، یکی از مدیران بازاریابی سرشناس ونزوئلا و از طرفداران مادورو در این جمع تبلیغاتی عنوان کرد: مادورو، چاوز نیست اما تنها کسی است که باید راه انقلاب او را ادامه بدهد. بنا به گفته لوپز، مادورو بر دو موضوع اقتصاد و نبود امنیت تاکید دارد.

کاپریلس نیز در جمع هواداران خود در شهر آکاریگوا قول داد که در صورت پیروزی در انتخابات، تغییراتی اساسی در کشور به وجود خواهد آورد. وی در حضور طرفداران خود اعلام کرد اقدامات اقتصادی را انجام می‌دهد تا درآمد جمعیت فقیر این کشور را افزایش دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر