jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۵۴۹۴۸۹   ۲۳ اسفند ۱۳۹۱  |  ۱۸:۰۷

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه به مردم تعهد دادم دانشگاه را اسلامی کنم، گفت: مشکل اساسی دانشگاه ما این است که 80 سال پیش در زمان رضا خان عده ای به غرب رفته و شکل و ماهیت دانشگاههای غرب را به کشور آورده اند.

به مردم تعهد دادم دانشگاه را اسلامی کنم

دکتر کامران دانشجو درباره اسلامی کردن دانشگاه ها گفت: اولین برنامه ای که به مجلس شورای اسلامی ارایه کردم اسلامی کردن دانشگاه بود.

وزیر علوم  افزود: اگر این مشکل را قبول کنیم، نشان می دهد که دانشگاه بومی نداشتیم بعد از انقلاب هم با وجود اینکه انقلاب فرهنگی صورت گرفت ولی بازهم ماهیت و شکل دانشگاه تغییر نکرد، بنابراین برای اسلامی کردن ماهیت دانشگاه‌ها، تغییراتی در علوم انسانی که ماهیت دانشگاه است، صورت گرفت.

وی ادامه داد: تا کنون سه هزار و 400 سرفصل علوم انسانی بارنگری شده و تا پایان سال، تعداد سرفصل های بازنگری شده علوم انسانی به چهار هزار سرفصل می رسد که به دانشگاه ها ابلاغ شده و از مهرماه اجرایی خواهد شد.

وی با گلایه از برخی افراد که نسبت به بازنشستگی اساتید مطالبی را عنوان می کنند، گفت: براساس آمار بازنشستگی در این دوره کمتر از دوره های قبل است و قانون بازنشستگی اکنون انبساطی تر از قبل است در دوره های گذشته استاد تمام در 65 سالگی بازنشسته می شد ولی اکنون در 76 سالگی 11 سال افزایش یافته است.

وزیر علوم افزود: دانشیار 65 سالگی بازنشسته می شد که در این درجه علمی بازنشستگی را به 71 سالگی رسانیدم یعنی 7 سال نسبت به گذشته اضافه شد.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۴
اقای وزیر :دادم ..دادم راول كنید !!!بگویید چه كاركردید؟؟؟این مهمتره..
۰
۰

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر