jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۵۴۸۸۱   ۰۱ دی ۱۳۸۳  |  ۲۳:۰۶

دبیر ستاد مرکزی مبارزه با کالا و ارز اعلام کرد: مالکان خودروهایی که در سال 70 به صورت غیرقانونی وارد کشور شده اند ، موظفند تا نیمه ماه جاری خود را به گمرک و ناجا معرفی کنند و بزودی روند حل مسائل و ضوابط قانونی این خودروها صورت خواهد گرفت.


به گزارش خبرنگار ما ، فرهاد یعقوبی افزود: این درخواست به تمامی دستگاه های دولتی اعلام شده است و در صورت عدم معرفی و تعیین تکلیف چه با مالکان دولتی و چه خصوصی برخورد خواهد شد. وی همچنین از کشف قاچاق سوخت از مبادی مرزی خبر داد و گفت : در بحث قاچاق سوخت ، آمار و گزارش هایی تهیه کرده ایم و در آینده نزدیک قرار است با مسوولیت وزارت نفت در این خصوص جلساتی تشکیل دهیم . وی با اشاره به این که برخورد ریشه ای با قاچاق کالا و ارز در دستور کار این ستاد قرار دارد ، تاکید کرد: هیچ ملاحظه ای درخصوص فرد یا شخص بخصوصی در قاچاق کالا و ارز وجود ندارد و دانه درشت ها در این امر متمایز از افراد دیگر نیستند. هر شخصی که در قاچاق کالا و ارز نقش داشته باشد ، ستاد بنابر وظیفه خود با آن برخورد خواهد کرد. دبیر ستاد از نصب 2 دستگاه X-ray در گمرک مرزهای بازرگان و دوغارون و یک دستگاه X-ray در گمرک مرز آستارا خبر داد و افزود: نصب و راه اندازی این 2 دستگاه به منظور بررسی و صحت کالای ترانزیت در محل گمرک صورت گرفته است که می تواند در کنترل ترانزیت موثر باشد. وی طرح مبارزه با قاچاق چای را ازجمله اولویت های این ستاد عنوان و خاطرنشان کرد: مقدمات کارشناسی این طرح بررسی و انجام شد و قرار است تا بررسی های نهایی به وزارت جهاد کشاورزی محول شود و ستاد در نهایت روش مقابله با این پدیده را دنبال کند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر