jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۵۴۸۱۸۴   ۱۹ اسفند ۱۳۹۱  |  ۱۴:۰۷

براساس نقشه های هواشناسی استانهای غرب کشور بویژه دامنه های مرکزی زاگرس با بارش باران و وزش باد و مناطق سردسیر با بارش برف همراه خواهد بود.

آغاز دور تازه بارش‌ها از بعدازظهر امروز

به گزارش واحد مرکزی خبر ، از بعدازظهر امروز شنبه به  تدریج بارش، دامنه های البرز غربی و البرز مرکزی را در بر می گیرد. یکشنبه در غالب نقاط کشور بجز نوار شرقی و شمال غربی بارش باران و وزش باد و در مناطق سردسیر بارش برف پیش بینی می شود .

دوشنبه از سمت غرب به تدریج بارش قطع می شود و ناپایداری ها به صورت رگبار  ،  رعدوبرق  و وزش باد و در مناطق سردسیر بارش برف در نیمه شرقی  ،  نواحی مرکزی و رگبارهای پراکنده در ارتفاعات زاگرس خواهد بود.

روزهای یکشنبه و دوشنبه باد شدید در استانهای کرمان و سیستان  و  بلوچستان رخ  می دهد  و خلیج فارس هم مواج خواهد بود.

در روز سه شنبه نیز بارش پراکنده در استانهای شرقی کشور انتظار می رود  و  در  روزهای بعدی جوی آرام بر کشور حاکم خواهد شد.از لحاظ  دمایی نیز روند افزایش تدریجی  دما  در  کشور رخ خواهد داد .

خبر دیگر اینکه  محور سبزوار - نیشابور که از دیشب به علت برف و یخبندان و لغزندگی جاده بسته شده بود هم اکنون باز است و تردد در آن جریان دارد.

مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت  :  با  تلاش 30 نفر  از  راهداران در قالب گروههای عملیاتی با استفاده  از  ماشین آلات سنگین ، شن و نمک پاشی روی سطح جاده ، صبح امروز این محور بازگشایی شد.

بارش برف و لغزندگی معابر همچنین مدارس نوبت صبح و بعدازظهر امروزخراسان رضوی را تعطیل کرد.

تمام مدارس شهری و روستایی فاروج و مدارس روستایی و شهری شیروان هم درمقاطع ابتدایی و راهنمایی به علت سردی هوا و لغزندگی معابر امروز تعطیل شد.

4 هزار  نفر  در راه مانده در 2 روز گذشته  به  دلیل بارش برف  ،  کولاک  و  یخبندان   شدید  در امامزاده‌های طرح میقات‌ الرضا(ع) و بقاع متبرکه خراسان رضوی اسکان موقت داده شدند.

ارتفاع متوسط بارش برف در شهرستان مشهد 35 و در شهرستان نیشابور 37 سانتی‌‌متر بود.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر