jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۵۴۶۳۵۹   ۱۳ اسفند ۱۳۹۱  |  ۱۶:۱۴

توفان قدرتمند و کولاک شدید در جنوب روسیه سبب قطع برق 12 پناهگاه در این منطقه شد که در پی آن بیش از 10 هزار تن با مشکل خاموشی روبه‌رو شدند.

توفان جنوب روسیه را در تاریکی فرو برد

این توفان سهمگین که با سرعت 38 متر بر ثانیه در حرکت بود، یکشنبه جزایر «ساخالین» را در نوردید که در پی آن برق جنوب این جزیره قطع شد و این ناحیه در تاریکی مطلق فرو رفت.

گزارش‌ها حاکی است، جنوب جزایر «ساخالین» همچنان تحت تاثیر توفان است اما جاده‌های «یوژنو – ساخالینسک» در مسیر شهرهای «کورساکوف» و «دولینسک» با استفاه از بولدوزر از برف پاکسازی شده‌اند.

به گفته مقامات محلی در شهر «نولسک» همچنان تردد خودروها امکان‌پذیر نیست، ضمن این که حدود 20 کیلومتر از جاده‌های منتهی به این شهر در نواحی کوهستانی پوشیده از برف هستند و رفت و آمد خودروها از یوژنو – ساخالینسک به بندر خولمسک همچنان غیرممکن است.

به گزارش ایتارتاس، این توفان همچنین پس از عبور از شمال ژاپن و مجمع‌الجزایر «ساخالین» در شمال این کشور که متعلق به روسیه هستند، وارد مجمع الجزایر «کیپ لوپاتکا» واقع در «کامچاتکا» شد.

مقامات محلی نسبت به سقوط بهمن در کوهستان‌های این ناحیه هشدار داده‌اند. ضمن این که به جهانگردان، مسافران و شکارچیان هشدار داده شده است از جاده‌های کوهستانی این نواحی تردد نکنند. همچنین از شرکت‌ها و اداراتی که در نواحی کوهستانی مشغول هستند، خواسته شده است، موارد ایمنی را رعایت کنند.

مرکز هواشناسی کامچاتکا نسبت به وقوع توفان در جنوب تنگه‌برینگ و شمال‌غرب اقیانوس آرام و نواحی مرکزی و شرقی نزدیک جزایر الیوت هشدار داده‌اند. با وجود این توفان تمام پروازهای فرودگاه «یلی‌زوف» طبق برنامه در حال انجام است.(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر