jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۵۴۶۲۰۵   ۱۳ اسفند ۱۳۹۱  |  ۱۰:۴۰

ناتو به کشته شدن دو پسربچه افغانی در عملیات نیروهای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی در ولایت اروزگان اعتراف کرد.

اعتراف ناتو به کشتن دو پسر بچه افغانی

ناتو اعلام کرد که نیروهای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی دو پسربچه افغانی را کشتند و مدعی شدند این مساله "تصادفی و غیرعمد" بوده است.

این تیراندازی که در ولایت اروزگان جنوب افغانستان روی داد باعث افزایش تنش در روابط ناتو و حامد کرزای رئیس جمهوری این کشور می شود که خواستار خروج نظامیان از یکی دیگر از ولایت های افغانستان به اتهام شکنجه غیرنظامیان است.

جوزف دانفورد فرمانده جدید نیروهای آمریکایی در افغانستان در بیانیه ای مدعی شد: روز 28 فوریه در جریان عملیات نیروهای ناتو در ولایت اروزگان دو پسربچه با اعضای طالبان اشتباه گرفته شدند.

وی با اشاره به آغاز تحقیقات تیم افغانی و ایساف درباره این حادثه افزود که بابت این موضوع عذرخواهی می کنم و به خانواده قربانیان تسلیت عرض می کنم.
(مهر به نقل از رویترز)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر