jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۵۴۲۴۵۰ ۰۱ اسفند ۱۳۹۱  |  ۱۶:۲۱

مرد معتاد که در پی مصرف شیشه دچار توهم شده و پسربچه چهار ساله‌ ای به نام آتیلا را خفه کرده بود، دستگیر شد.

مرد شیشه‌ای جان آتیلای 4 ساله‌ را گرفت

به گزارش روز سه شنبه جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، شامگاه شنبه 28 بهمن ماه سال جاری از طریق مرکز فوریت های پلیسی وقوع یک فقره مرگ مشکوک به کلانتری 151 یافت آباد اعلام شد.

با حضور مأموران در بیمارستان و اعلام نظریه تیم پزشکی در خصوص وجود آثار ضرب و جرح بر روی بدن پسربچه ای چهار ساله، بلافاصله هماهنگی های لازم انجام و زن و مرد میانسالی که اقدام به آوردن پسربچه به بیمارستان کرده بودند، جهت انجام تحقیقات به کلانتری منتقل شدند.

با انتقال زن و مرد میانسال به کلانتری، به ماموران اظهارات داشتند که پسربچه چهار ساله به نام «آتیلا»، پسر یکی از دوستان فرزندشان می باشد.

این زن و مرد افزودند: پسرمان به هویت «کامران . ب» (26 ساله)، در حدود دو هفته پیش ، فرزند یکی از دوستانش را که با همسرش دچار اختلاف شده بود، به صورت موقت و به درخواست پدر آتیلا به خانه آورد و با وجود مخالفت های ما برای قبول کردن مسوولین نگهداری از کودک، وی همچنان اصرار داشت تا از آتیلا مراقبت شود تا نهایتا تکلیف زندگی پدر و مادر آتیلا و زندگی آنها مشخص شود و امروز نیز، کامران در حالی آتیلا را به خانه آورد که او بیهوش بود و به همین علت از ما درخواست کرد تا کودک را هرچه سریع تر به بیمارستان برسانیم.

با توجه به اظهارات پدر و مادر کامران، مأموران کلانتری با مراجعه به محل سکونت کامران در منطقه خلیج، وی را دستگیر و به کلانتری منتقل کردند. کامران در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتکاب جنایت شده و نهایتا اعلام کرد که در حالت عصبانیت تنها ضربه ای به سر «آتیلا» وارد کرده و به هیچ عنوان قصد کشتن وی را نداشته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «فوت مشکوک» و به دستور قاضی قریشی زاده، بازپرس شعبه دوم دادسرای امور جنایی تهران، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

تحقیقات پلیسی و اعتراف به جنایت

با ارجاع پرونده به پلیس آگاهی تهران بزرگ، به دستور بازپرس پرونده جسد جهت تعیین علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی منتقل و متهم نیز جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم قرار گرفت.

با آغاز تحقیقات از کامران، وی همچنان در اظهارات اولیه خود مدعی بود که به هیچ عنوان قصد ارتکاب جنایت نداشته و همه چیز در یک لحظه و در اثر یک اتفاق بوده اما با اعلام نظریه پزشکی قانونی در خصوص خفه شدن آتیلا (مقتول) به علت انسداد شریان تنفسی ناحیه گردن، کامران به ارتکاب جنایت اعتراف کرد.

کامران در اعترافات خود به کارآگاهان اظهارداشت:«روز حادثه، پسرعمویم با من تماس گرفت و از من درخواست کرد تا برای کمک به اسباب کشی، به شهرک اندیشه بروم؛ پس از انجام اسباب کشی و در حالیکه مقداری شیشه مصرف کرده بودم، به همراه آتیلا سوار ماشین شده و به سمت تهران حرکت کردیم؛ ناگهان در انتهای اتوبان آزادگان و در نزدیکی شهرک دریا متوجه شدم که آتیلا به علت مشکلی که از همان زمان تولدش در سیستم گوارشی خود داشت، صندلی ماشین را کثیف کرده است؛ در حالیکه همچنان در توهم مصرف شیشه بودم، ابتدا چند ضربه به سر و صورتش زده و سپس برای آنکه صدای گریه کردنش را قطع کنم، گردنش را گرفته و آنقدر فشار دادم تا صدایش قطع شد. در آن زمان متوجه شدم که آتیلا دیگر نفس نمی کشد بلافاصله خودم را به خانه رسانده و از پدر و مادرم درخواست کردم تا آتیلا را به بیمارستان برسانند و خودم نیز در خانه منتظر بازگشت آنها ماندم تا اینکه مأموران به همراه عمویم به خانه آمده و مرا با خود به کلانتری بردند».

متهم افزود:«نیت من تنها کمک کردن بود اما در یک لحظه، توهم شیشه باعث شد تا سیاهی تمام وجودم را بگیرد و کاری را کردم که هیچ وقت فکرش را نیز نمی کردم».

سرهنگ آریا حاجی زاده معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با توجه به اعترافات متهم، از سوی بازپرس محترم پرونده قرار بازداشت موقت صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
میترا
France
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۱
ااااا ببین چقدر ابعاد این حادثه می تونه بزرگ باشه بچه هایی بی پدر مادری كه دائما در معرض این تعرض ها هستند یكی برای این بچه ها و زنان تنها یك سرپناه درست كنه ما مسلمونیم باید به این وضع خاتمه بدیم.
۰
۰
امیر
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۱
الهی من بمیرم برای این طفل معصوم...خدا لعنتتون كنه...
۰
۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۲
این بچه مادر نداشته كه پدرش طفل معصوم رو به دوست معتادش سپرده !
۰
۰
م
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۲
وحشی !!!!!!!
۰
۰
ر
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۴
خیلی هولناك بود
۰
۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۵
فقط می تونم بگم متاسفم برای همچین مادر و پدری
۰
۰
سارا
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۳
خاك تو سر مادرش
۰
۰
رامین
Afghanistan
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۵
سلام باعث مرگ این طفل معصوم فقط پدر ومادر ش است اینها چه جور والدین هستند كه اولاد خود را به دست یك معتاد میدهند تا سرپرستی آن را داشته باشد خیلی متاثر كننده است واقعا لعنت خدا باد بر چنین پدر و مادری كه فرزند عزیزشان را فقط بخاطر خواسته های فردی خویش فنا میكنند من فكر میكنم شاید پدر ومادر این طفل معتاد باشند
۰
۰

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر