jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۵۴۰۵۷۷ ۲۵ بهمن ۱۳۹۱  |  ۱۷:۴۹

دبیر کل کمیته ملی المپیک ایران گفت: IOC برای حذف یا اضافه کردن رشته ای در المپیک اجازه مستقیم ندارد.

افشارزاده: IOC اجازه ندارد رشته ای را حذف یا اضافه کند!بهرام افشارزاده افزود: حذف کشتی از المپیک پیشنهادی است و هیئت اجرایی IOC به هیچ وجه اجازه ندارند رشته ای از المپیک را حذف یا اضافه کند.

این پیشنهاد قبلاً در زمان هاشمی طبا که در گذشته رئیس کمیته ملی المپیک بود، رأی نیاورد اما  این پیشنهاد در اردیبهشت سال 92  در اجلاس سن پترزبورگ بررسی خواهد شد.

دبیر کل کمیته ملی المپیک ادامه داد: در این اجلاس هشت رشته بررسی می شود که در پی آن یک رشته از المپیک حذف می شود که به طور حتم آن رشته کشتی نیست.

افشارزاده در مورد جلسه ای در آرژانتین به باشگاه خبرنگاران گفت: در جلسه سپتامبر 2013 در آرژانتین تصمیم گیری نهایی انجام شده و تکلیف مشخص خواهد شد.

وی در مورد موارد عنوان شده برای حذف کشتی از المپیک ادامه داد: فاکتورهای اعلام شده برای حذف کشتی این گونه است که دوپینگ را قطع کنند، چقدر کشتی مردمی است؟ بلیط فروشی انجام می شود؟ کشتی همیشه از سوی هوادارانش محبوبیت زیادی دارد. ولی در المپیک لندن کشتی خوب انعکاس پیدا نکرد.

دبیر کل کمیته ملی المپیک گفت: باید در این خصوص خیلی محکم و دقیق برخورد کرد و نباید اجازه دهیم که کمیته ملی المپیک این پیشنهاد را اجرایی کند و مارتینتی باید به بهترین شکل از حق کشتی دفاع کند.

افشارزاده تأکید کرد: باید کشورمان نیز جواب کمیته ملی المپیک IOC را منطقی و اصولی بدهد و رأی نهایی با فعالیت های کشورمان اعلام شود.

وی ادامه داد: کشتی ورزشی است که از زیبایی افتاده به همین دلیل باید فدراسیوت جهانی و کارشناسان این رشته حتی در کشورمان با مقررات جدید به زیبایی این رشته بیافزاید.

دبیر کل کمیته ملی المپیک ایران درباره اتحاد کشورهایی که در منطقه عنوان دار کشتی هستند اظهار داشت: اتحاد کشورهای همسایه ایران می تواند در جام جهانی تهران تعیین کننده باشد که کشورهای سابقه دار به منتفی شدن این پیشنهاد کمک کنند و کشتی جزو اولین رشته های المپیک باستان است و حذف شدن کشتی اشتباه بزرگی از سوی کمیته ملی المپیک می باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

کشوری که فوتبالش اساطیری همانند علی دایی و احمدرضا عابدزاده دارد چرا فردی دیگری را باید به عنوان رییس فدراسیون خود ببیند؟ حالا که برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال مهم ترین رویداد سال جاری به شمار می رود پاسخ به این سوال بسیار مهم است.

اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر