jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۵۴۰۴۸۸   ۲۵ بهمن ۱۳۹۱  |  ۱۵:۳۴

رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال خبر داد:

محرومیت یک تا سه جلسه ای برای مصاحبه علیه داور

رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال از محرومیت یک تا سه جلسه‌ای برای کسانی که علیه داوری مصاحبه می‌کنند خبر داد و گفت: اگر این عمل تکرار شود، محرومیت 8 جلسه‌ای و حتی محرومیت از یک فصل از رقابت‌های لیگ می‌تواند در انتظار خاطیان باشد.

محرومیت یک تا سه جلسه ای برای مصاحبه علیه داوراسماعیل حسن‌زاده در گفت‌وگو با (ایسنا)، درباره مصوبه هیات رییسه فدراسیون فوتبال مبنی بر برخورد شدیدتر کمیته انضباطی فدراسیون با کسانی که علیه داوران مصاحبه می‌کنند، اظهار کرد: روز گذشته جلسه‌ای برگزار شد که در نتیجه آن مقرر شد تا کمیته انضباطی از این به بعد برخورد بسیار جدی‌تری را با همه عوامل فوتبال که علیه داوری انتقادهای تندی دارند و آنها را در رسانه‌ها مطرح می‌کنند، داشته باشیم. این برخوردها شدیدتر از قبل خواهد بود.

وی افزود: حتی اگر کمیته و دپارتمان داوران به عنوان متولی امر داوری از شخصی که علیه داوری مصاحبه کرده شکایت هم نکند، کمیته انضباطی به طور مستقل تمامی اظهار نظرها و صحبت‌های قبل و بعد از مسابقه‌ها توسط عوامل تیم‌ها را کنترل می‌کند. ما انتقادات علیه داوری که باعث تشویش فضای داوری و فوتبال کشور می‌شود را یک امر غیر اخلاقی می‌دانیم و ملزم هستیم با آن برخورد کنیم.

رییس کمیته انضباطی در پاسخ به این سوال که برخوردها به چگونه خواهد بود و چه میزان تنبیه برای خاطیان در نظر خواهید گرفت گفت: با توجه به نوع اقدامی که مرتکب شوند، با آن‌ها برخورد می‌کنیم که از یک تا سه جلسه محرومیت از بازی‌های فوتبال خواهد بود. حتی اگر این مصاحبه‌ها و اهانت‌ها تکرار شود تا 8 جلسه محرومیت تعیین کرده‌ایم و اگر برای چندمین بار باشد کمیته انضباطی می‌تواند آن شخص را به مدت یک فصل از حضور در فوتبال محروم کند.

حسن‌زاده همچنین درباره اعتراض داماشی‌ها به محرومیت یک جلسه‌ایشان به خاطر اتفاقات داربی گیلان به ایسنا گفت: بنده خودم در ورزشگاه بودم و دیدم که فحاشی‌ها اول از سوی تماشاگران ملوان شروع شد و حتی اهانت‌ها و فحاشی آن‌ها بیشتر از تماشاگران داماش بود بنابراین ما برای ملوان جریمه سنگین‌تری تعیین کردیم. اما عمل زشت شکستن صندلی‌ها در واکنش به تصمیم داور باعث شد تماشاگران داماش را یک جلسه محروم کنیم.

وی ادامه داد: با وجود اینکه داماشی‌ها تماشاگران بسیار کمتری نسبت به ملوانی‌ها داشتند اما بیش از 200 صندلی در ورزشگاه تخریب شد و حکم محرومیتی که برای داماش در نظر گرفتیم صرفا به خاطر تخریب صندلی‌ها بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

وقتی حرف بازی ایران و کره‌جنوبی پیش می‌آید، ناخواسته یاد سال 2014 و آن بازی نوستالژیک اولسان می‌افتم که رضا قوچان‌ نژاد دروازه‌ حریف را باز کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها