jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۵۳۳۷۷۰   ۱۲ بهمن ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۸

دبیر ستاد ملی زن و خانواده گفت: موارد مربوط به‌اصلاحیه قانون «تسهیل ازدواج جوانان» و آیین‌نامه آن با تشکیل کارگروهی در حال تدوین است و در دولت دهم این موضوع به تصویب می‌رسد و قرار است در اولین جلسه ستاد ملی زن و خانواده در سال 92 این موضوع بررسی شود.

به گزارش ایسنا، فریبا حاج‌علی افزود: هماهنگی‌های لازم به منظور تدوین اصلاحیه و آیین‌نامه قانون «تسهیل‌ازدواج جوانان» انجام شده است.

وی با بیان این‌که ازدواج جوانان یکی از مسائل کلیدی و محوری خانواده است، تصریح کرد: پرداختن به این موضوع دغدغه خاصی را می‌طلبد که ستاد ملی زن و خانواده از ظرفیت لازم برخوردار است.

دبیر ستاد ملی زن و خانواده درباره موارد مورد نظر در اصلاحیه «قانون تسهیل ازدواج جوانان» اظهار کرد: این موضوع ابعاد مختلفی دارد و در این قانون بیشتر به مباحث فرهنگی می‌پردازیم، چرا که بحث‌های فرهنگی در آن مغفول واقع شده‌ است و تشویق و تسهیل ازدواج جوانان و کاهش سن و آسان کردن آن از موارد فرهنگی مورد توجه است.

حاج‌علی درباره نقش آموزش در ازدواج موفق بیان کرد: شعار وزارت ورزش و جوانان ازدواج بهنگام، آگاهانه، آسان و پایدار است و البته لزومی ندارد که دختر و پسر در ابتدا آگاهی همه‌جانبه‌ای از یکدیگر داشته باشند، چرا که خیلی از آگاهی‌ها در طول زندگی مشترک به دست می‌آید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دم حامدها گرم!

دم حامدها گرم!

خوابمان نمی‌برد. چه مرضی داشتیم که بعد از یک عالمه پیاده‌روی در اردوی نظامی آخر دوره آموزشی خدمت خوابمان نمی‌برد را خدا می‌داند.

حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر