jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۵۳۳۴۵۸   ۱۱ بهمن ۱۳۹۱  |  ۲۲:۵۵

دبیر ستاد ملی زن و خانواده گفت: موارد مربوط به اصلاحیه قانون «تسهیل ازدواج جوانان» و آیین‌نامه آن با تشکیل کارگروهی در حال تدوین است و در دولت دهم این موضوع به تصویب می‌رسد و قرار است در اولین جلسه ستاد ملی زن و خانواده در سال 92 این موضوع بررسی شود.

به گزارش ایسنا، فریبا حاج‌علی افزود: هماهنگی‌های لازم به منظور تدوین اصلاحیه و آیین‌نامه قانون «تسهیل ازدواج جوانان» انجام شده است.

وی با بیان این‌که ازدواج جوانان یکی از مسائل کلیدی و محوری خانواده است، تصریح کرد: پرداختن به این موضوع دغدغه خاصی را می‌طلبد که ستاد ملی زن و خانواده از ظرفیت لازم برخوردار است.

دبیر ستاد ملی زن و خانواده درباره موارد مورد نظر در اصلاحیه «قانون تسهیل ازدواج جوانان» اظهار کرد: این موضوع ابعاد مختلفی دارد و در این قانون بیشتر به مباحث فرهنگی می‌پردازیم، چرا که بحث‌های فرهنگی در آن مغفول واقع شده‌ است و تشویق و تسهیل ازدواج جوانان و کاهش سن و آسان کردن آن از موارد فرهنگی مورد توجه است.

حاج‌علی در درباره نقش آموزش در ازدواج موفق بیان کرد: شعار وزارت ورزش و جوانان ازدواج بهنگام، آگاهانه، آسان و پایدار است و البته لزومی ندارد که دختر و پسر در ابتدا آگاهی همه‌جانبه‌ای از یکدیگر داشته باشند، چرا که خیلی از آگاهی‌ها در طول زندگی مشترک به دست می‌آید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت بی‌هوا

مدیریت بی‌هوا

روز‌های تقویم یکی‌یکی سیاه می‌شود، درست مانند آسمان این روزهای کلانشهرهای کشور‌ که غرق دود است اما آلودگی هوا داستان تازه‌ای نیست و این مشکل چند دهه است که برای شهروندان شاخ‌و‌شانه می‌کشد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر