jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۵۲۸۷۲۵ ۲۰ دی ۱۳۹۱  |  ۱۵:۱۰

مقامات قضایی فرانسه تحقیقات مقدماتی درباره ژروم کائوزاک، وزیر بودجه این کشور را آغاز کردند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از یورونیوز، کائوزاک متهم به پولشویی و تقلب مالیاتی از طریق یک حساب بانکی اعلام نشده در سوییس است.

ماه گذشته یک سایت فرانسوی به نام “مدیاپارت” مکالمه ای را منتشر کرد که در آن فردی از حساب بانکی خود در سوییس سخن می گفت. این رسانه ادعا کرده است که این فرد، وزیر بودجه است.

در مقابل آقای کائوزاک روز سه شنبه در گفتگو با شبکه فرانس دو این اتهام را رد و تاکید کرد که از بررسی آن توسط مقامات قضایی استقبال می کند.

فبریس آرفی، خبرنگار سایت منتشر کننده این مکالمه با تاکید بر لزوم رسیدگی قضایی به این پرونده گفت: «این مرحله اول است و قدم خوبی برداشته شده. البته ما معتقدیم رسیدگی به پرونده های حساس اینچنینی بهتر است توسط یک قاضی مستقل از قدرت سیاسی انجام شود.»

در همین حال فرانسوا اولاند رییس جمهوری و ژان مارک ارو، نخست وزیر فرانسه روز سه شنبه اعلام کردند که از وزیر بودجه به عنوان یکی از اعضای دولت حمایت می کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

در کشور ما دور تازه محدودیت‌ های کرونایی از اول آذرماه آغاز شد که این تقریبا مصادف با اعمال محدودیت‌های جدید در اغلب کشورهای درگیر با کرونا و به‌خصوص اروپا بود.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر