jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۵۲۷۳۷۷   ۱۲ دی ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۸

سرپرست مرکز نظارت و ارزیابی وزارت علوم با بیان این‌که رتبه‌بندی دانشگاه‌های غیردولتی در کاهش یا افزایش میزان شهریه‌شان تاثیر خواهد داشت، از افزایش 20درصدی شهریه دانشگاه‌های غیرانتفاعی برتر خبر داد.

رضا عامری در گفت‌و‌گو با مهر، افزود: دانشگاه‌های غیردولتی مرتب درخواست افزایش شهریه دارند و تاکید می‌کنند این میزان شهریه‌ای که هم‌اکنون از دانشجویان دریافت می‌کنند، پایین است.

وی عنوان کرد: این در حالی است که وزارت علوم در حال بازنگری شهریه دانشگاه‌های غیرانتفاعی است و به جای این‌که شهریه این دانشگاه‌ها و موسسات به صورت یکسان افزایش یابد، میزان صعودی شهریه با رتبه‌بندی غیردولتی‌ها به کیفیت وابسته خواهد شد.

سرپرست مرکز نظارت و ارزیابی وزارت علوم گفت: دررتبه‌بندی دانشگاه‌های غیردولتی که به ترتیب در مرتبه‌های عالی، خیلی خوب، خوب، متوسط و قابل قبول رتبه‌بندی خواهد شد، افزایش میزان شهریه متناسب با این درجه‌ها کم و زیاد می‌شود.

به گفته عامری، اگر پایه شهریه همین رقم فعلی در نظر گرفته شود برای دانشگاه‌هایی که در مرتبه خیلی خوب قرار‌گیرند، شهریه 20 درصد افزایش می‌یابد.

این مقام مسئول در وزارت علوم تاکید کرد که به همین ترتیب میزان شهریه برای غیردولتی‌هایی که در رده‌های بعدی رتبه‌بندی قرار گیرند، تعیین می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برای آن دانشگاه‌هایی که در مرتبه قابل قبول قرار می‌گیرند، میزان شهریه تغییری نخواهد‌کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

إِنَّ اللَّهَ یحِبُّ الَّذِینَ یقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِهِ صَفًّا کأَنَّهُمْ بُنْیانٌ مَرْصُوصٌ. بیست و نهم فروردین، روز حیات دوباره ارتش و سالروز اعتماد تاریخ‌ساز امام(ره) به این بازوی عظیم انقلابی، یادآور تجدید میثاق غیورمردانی است که جانانه و عاشقانه در راه تحقق آرمان‌های والا و انقلابی امام خود گام برداشتند.

صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر