jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۵۰۰۰۸   ۲۲ مهر ۱۳۸۳  |  ۰۲:۳۳

جام جم آنلاین: قیمت های نفت روز سه شنبه 12 اکتبر در بازارهای نفت لندن و نیویورک به رکوردهای تاریخی جدیدی دست یافته و کلیه رکوردهای قدیمی را در هم شکستند.


oil2

با این حال در آخرین ساعات معاملات رسمی حضوری در بازارهای نفت لندن و نیویورک بورس بازان نفتی برای کسب سود دست به فروش گسترده نفت زده به طوری که قیمت ها بیش از یک دلار کاهش یافتند.
کارشناسان نفتی معتقدند این کاهش موقتی است زیرا فقط در نتیجه معاملات بورس بازان برای کسب سود قیمت ها کاهش یافته و این برخلاف روند جاری شرایط بازار است.

oil1

در جریان روز سه شنبه قیمت هر بشکه نفت برنت برای نخستین بار از سطح 51 دلار فراتر رفت و حتی به 51 دلار و 50 سنت رسید و قیمت هر بشکه نفت خام سبک تگزاس نیز به 54 دلار و 45 سنت رسید و کلیه رکوردهای گذشته در هم شکسته شدند.
اعتصاب عمومی در نیجریه و آغاز اعتصاب در یک سکوی عمده نفتی نروژ از عوامل عمده افزایش قیمت های نفت در بازارها به شدت نگران عدم موازنه عرضه و تقاضا بودند.
این در حالی است که هنوز مشکلات تولید در حوزه های نفتی خلیج مکزیک وجود دارند. بازار در انتظار انتشار آمار هفتگی ذخایر استراتژیک نفت خام و فرآورده های پالایش شده ایالات متحده است که روزهای چهارشنبه هر هفته منتشر می شوند.

oil4

به همین دلیل ، در آخرین ساعات معاملات حضوری و رسمی در بازارهای نفت نیویورک و لندن ، بورس بازان نفتی برای کسب سود دست به معاملات گسترده زده و قیمت ها بیش از یک دلار کاهش یافتند.
به گزارش رادیو بین المللی فرانسه ، روز سه شنبه در بازار نفت لندن و هنگام خانمه معاملات رسمی قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه نوامبر با یک دلار و 4 سنت کاهش به 49 دلار و 60 سنت رسید.
در بازار نیویورک و هنگام خاتمه معاملات حضوری و رسمی قیمت هر بشکه نفت خام سبک پایه تگزاس برای تحویل در ماه نوامبر با یک دلار و 13 سنت کاهش به 52 دلار و 51 سنت رسید.

بازهم افزایش قیمت نفت
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر