jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۸۹۶۵۰   ۳۱ تير ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۸

مدیرکل نظارت بر امور درمان وزارت بهداشت از برخورد جدی با آرایشگرانی که اقدام به گذاشتن لنز برای مشتریان خود می‌کنند، خبر داد.

سجاد رضوی به مهر گفت: گذاشتن لنز چشمی توسط آرایشگران کاملا خلاف قانون است. با مواردی هم که مردم به معاونان درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گزارش دهند برخورد جدی می‌کنیم و ممکن است این برخوردها تا مرحله پلمب مکان باشد.

وی افزود: لنز گذاشتن یک کار کاملا علمی است که فقط همکاران اپتومتریست و چشم پزشکان باید انجام دهند. مواردی مشاهده شده که مراکز غیرعلمی با این کار آسیب‌جدی به چشم فرد زده‌اند و گاهی این آسیب‌ها غیرقابل برگشت بوده است.رضوی توضیح داد: از مردم می‌خواهیم توجه کنند از پذیرش کارهای درمانی و پزشکی در موارد غیرعلمی خودداری کنند. همین جا اعلام می‌کنیم سیاست وزارت بهداشت برای نظارت بر این امور کمک گرفتن از انجمن‌های علمی و پزشکی است. در این خصوص هم می‌توان با کمک اپتومتریست‌ها این نظارت‌ها را تشدید کرد.مدیرکل نظارت بر امور درمان وزارت بهداشت در خصوص فیلمبرداری برخی مراکز درمانی از اتاق‌های عمل نیز گفت: فیلمبرداری از اتاق عمل اگر حریم خصوصی بیمار را دچار خدشه نکند و رضایت بیمار کسب شود، مشکلی ندارد. البته باید از همراه و خود بیمار اجازه بگیرند و میزان انتشار آن نیز باید مورد بررسی قرار گیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

جمهوری اسلامی ایران دارای یک نظام مردم‌سالار دینی است و محصول انقلاب اسلامی ایجاد بزرگ‌ترین نظام دموکراتیک بر‌مبنای تفکر اسلامی در سطح دنیاست.

شعار زدگی در بهداشت و درمان

شعار زدگی در بهداشت و درمان

دیروز رئیس‌جمهوری گفت کارنامه هشت سال فعالیت دولت در زمینه بهداشت و درمان از زمان هخامنشیان تاکنون بی‌نظیر بوده است.

مشارکت مبنای اقتدار کشور

مشارکت مبنای اقتدار کشور

یک: انتخابات ۲۸خرداد از طرفی فریضه شرعی، ملی و حق قانونی آحاد ملت و از طرفی خروش عمومی و مصونیت بخش مردم بصیر ایران اسلامی در برابر دسیسه دشمنان است و از سوی دیگر مایه حفظ اعتبار نظام، تحکیم هرچه بیشتر آرمان‌های اصیل نظام اسلامی و منشأ خیرات و برکات ملموس در کشور است.

گفتگو

بیشتر
معروف، بزرگتر ماست

صابر کاظمی، ملی‌پوش والیبال در گفت‌وگو با جام‌جم: آرزوی هر بازیکنی هست که شاگرد آلکنو باشد

معروف، بزرگتر ماست

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر